Kazan Su Islahı

MAKS 1220 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 1220 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1220 sentetik organik polimerler, organik fosfatlar ve alkalite arttırıcı maddeler içeren sıvı kazan besi suyu şartlandırma ürünüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1220 demineralize, saf su veya ters osmoz sisteminden gelen su ile beslenen, basıncı 40 bar’a kadar olan kazanlarda maksimum birikinti ve tortu önlemek için özel olarak geliştirilmiştir. MAKS 1220 uçucu bileşenler içermez. İçerisindeki madddeler gıda sanayi için belirtilen FDA yönetmeliğine uygundur, süt ürünleri dahil tüm gıda ürünlerinde kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ

  • Besleme suyunda ve kazan sistemlerinde yüzeylerde pasivasyon sağlar.
  • Kazan iç aksamları için korozif değildir.
  • Birikinti oluşumunu engelleyerek ısı transferini arttırır, enerji tasarrufu sağlar ve asitle temizlik gereksinimini azaltır
  • Kazan suyunun alkalinitesini arttırır

DOZAJ

MAKS 1220 dozaj miktarı çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. Kazan suyu şartlandırmasının tamamlanması için MAKS 1220 oksijen alıcı bir ürün ile birlikte kullanılmalıdır.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1220 sürekli olarak beslenmelidir. Beslemedeki kesinti birikinti veya tortu oluşumuna sebep olup borulara zarar verir. MAKS 1220 tercihen oksijen alıcı enjeksiyonundan sonraki bir noktada beslenmelidir. Besi suyu türbin soğutma amacı ile kullanılıyorsa (attemperation) MAKS 1220 bu hattın sonrasına beslenmelidir. MAKS 1220 oksijen alıcılarla veya film yapıcı inhibitörlerle karıştırılmamalıdır.

MAKS 1220 tercihen kondens tankı veya oksijen alıcı kalıntısı içeren kazan besi suyuna beslenmelidir. Kazana beslendiği takdirde su seviyesinin altında bir noktadan paslanmaz çelik bir boruyla beslenmelidir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik 304 veya 316, PP, PE, PVC, PTFE, Hypalon, Viton, Neoprene veya dökme demir kullanılmalıdır. Alüminyum, bakır, pirinç, doğal kauçuk, polyester, çinko veya naylon saf ürün ile temasta olmamalıdır.

 

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1220 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1220 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.