Arge Çalışmalarımız

Pilot Çalışmalar

Bimaks olarak, çalışma koşullarının örneklenmesini yaparak ters ozmoz birimlerinin pilot bölge incelemelerini gerçekleştiriyoruz. Bu pilot çalışmalar talep edildiği takdirde çok kısa sürede müşterinin işletmesine gönderilebilmektedir. İncelemeler neticesinde mühendislerimiz sizlere etkin çözümler tavsiye etmekte ve sizlerin işletme masraflarını düşürmektedir.

Sistem Gözetimi Optimizasyonu

Yeni bir sistemin çalışmaya başlama döneminde sizlere yardım ediyor ve tarafınızdan verilen bilgilerin uygulanması yönünde çalışıyoruz.

En uygun membran sisteminin seçilebilmesi için gerekli kriterleri oluşturuyor ve analizlerimizi size sunuyoruz. Aynı zamanda malzeme dozajının optimal oranlarda olmasını ve sisteminizin yüksek verimlilikle çalışmasını sağlıyoruz.

Laboratuvar Hizmetleri

Bimaks olarak Ters Ozmoz ve Nanofiltrasyon sistemleri için su analizi ve membran takibi imkanına sahibiz. Aynı zamanda antiskalant, koagulant ve flokülantlarımız için kimyasal dozaj tayinini gerçekleştirmekteyiz. Membranlardaki aşırı sert birikinti ve/veya yığılma problemlerini gidermek amacı ile laboratuar şartlarında ozmoz besi suyunun benzerini oluşturarak optimum antiskalant uygulamalarını gerçekleştiriyoruz.

Membran Otopsisi

Membran yüzeylerinde oluşan sert birikinti, mikrobiyolojik üreme ve çamurun tespiti için membran otopsisi gerçekleştiriyoruz.
Talep edildiği takdirde bu tespitlerin yapılabilmesi gerekli incelemeleri elektron mikroskoplarla yapıyor ve problemlerin nedenlerine ulaşıyoruz. Elde edilen sonuçlara dayanarak mühendislerimizle beraber sizler için en uygun temizlik yöntemini tasarlıyoruz.