MAKS 5020 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 5020 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 5020 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 5020 polifosfatlar ve silikatlar içeren özel olarak formüle edilmiş korozyon önleyici üründür.

TEMEL KULLANIM

MAKS 5020 yumuşak/yumuşatılmış veya düşük sertlikte su doldurulmuş soğuk ve sıcak su sistemlerinde korozyon, birikinti ve kırmızı su oluşumunu önlemek için tasarlanmıştır. Ayrıca korozyon ve birikinti problemlerini önlemek için soğutma sistemleri, yerli v e içilebilir su besleme hatları ve yangın söndürme sistemlerinde de kullanılabilir. MAKS 5020 içme suyu uygulamalarında kullanılmak üzere Avrupa yönetmeliklerine uygundur.

ÖZELLİKLERİ

İçme suyu sistemlerinde korozyon ve birikinti oluşumunu önler
Aşındırıcı ve düşük sertlikteki sularda korozyon oluşumunu kontrol eder ➢ “Kırmızı su” oluşumunu önler
Boruların ve ekipmanların ömrünü uzatır
İçme suyu kalitesi – yerli ve içme suyu hatlarında kullanılabilir
Kullanımı ve uygulaması sıvı formu ile kolaydır

DOZAJ

MAKS 5020 dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir.
İçme sularında uygulanması durumunda, PO4 için limit geçerli yerel otorite tarafından kararlaştırılır.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 5020 seyreltme yapılmadan, saf halde, tercihen hacim orantılı bir su sayacı tarafından kontrol edilerek beslenmelidir. MAKS 5020 başka kimyasallarla karıştırılmamalıdır.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) hafif çelik, PE, PP veya PVC kullanılmalıdır. Galvanizli çelik, bakır veya alüminyum saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.
MAKS 5020 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 5020 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehirlenme Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz:www.bimakskimya.com.tr