Ters Osmoz Ürünleri

MAKS 804 ANTISKALANT

MAKS 804 ANTISKALANT

ÜRÜN TANIMI

MAKS 804, fosfonik asitler ve polikarboksilik asit bazlı sıvı karışım bir üründür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 804 yüksek sertlikten veya askıda katı maddelerden kaynaklanan birikintilerin meydana gelmesinin muhtemel olduğu membran sistemleri için yüksek dispersiyon kapasitesine sahip bir antiskalanttır.

ÖZELLİKLERİ

Geniş bir su yelpazesinde son derece etkili antiskalant
Ters osmoz membranlarına uyumludur.
Kireç oluşumunu engeller. (Kalsiyum Karbonat/Sülfat, Kalsiyum Fosfat, Baryum/Stronsiyum Sülfat, Silika,Semir/Mangan)
7-10 aralığındaki pH değerleri için uygundur.
Asit ilavesi ihtiyacını azaltır veya ortadan kaldırır bitirir.
NSF regülasyonlarına 25 ppm’e kadar uyumludur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Membran imalat sınırlamaları, ürünün kapasitesi, işletme verileri ve besleme suyu kalitesi gibi teknik verilerin MAKS 802 özel bilgisayar programında değerlendirilmesi sayesinde dozaj miktarı hesaplanır.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için gerekli optimum dozajı önerecektir.

Tüm ters osmoz sistemlerinde suyun beslendiği ilk noktadan filtre öncesi kesintisiz uygulanması ile en yüksek koruma sağlanır. Tercihen saf olarak ambalajından veya saf su ile seyreltilerek dozaj pompası kullanılarak beslenebilir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) asit direnci olan malzeme kullanılmalıdır. Sentetik malzemeler (PE, PVC) metal malzemelere göre daha fazla tercih edilmelidir.

MAKS 804 endüstriyel ve ticari kullanımı uygundur.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve güvenlik bilgilerinin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 804 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 3 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 804 geri dönüşümsüz ambalajlarda farklı ebatlarda satışa sunulmaktadır.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.

Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.bimakskimya.com.tr.