Ters Osmoz Ürünleri

MAKS 494 TERS OSMOZ MEMBRAN TEMİZLEYİCİ

MAKS 494 TERS OSMOZ MEMBRAN TEMİZLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 494 membran sistemleri için asidik temizleme ürünüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 494 özellikle demir ve silika birikimini gidermek için üretilmiş asidik membran temizleyicidir. Kalsiyum karbonat birikimine karşı da etkilidir. pH düzenlemesinin gerektiği durumlarda temizleme çözeltisine MAKS 494’ün etkisini artırmak için MAKS 482 eklenebilir.

ÖZELLİKLERİ

  • Kalsiyum karbonat, demir oksit, silikat veya diğer sülfatlar ve hidroksitler gibi sert birikintilerin giderilmesi için çok etkili bir asidik temizleyicidir.
  • Sıvı olduğu için kullanımı kolaydır.
  • Yüksek oranda aktif bileşen içerir.
  • pH kontrolü gerektirmez.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Temizleme çözeltisi klordan arındırılmış su ile ağırlıkça %2.5-5 olacak şekilde hazırlanmalıdır. MAKS 494 temizleme çözeltisini pH 2.6’da stabilize eder. Temizleme süresi oluşan birikinti ve kalıntı miktarına bağlı olarak değişmektedir. Birikinti oluşmuş membranlar için spesifik temizleme prosedürleri bulunmaktadır.

Uygulama, dozaj miktarı ve maksimum ürün performansı için BİMAKS su danışmanı ile görüşün.

MAKS 494 kullanılırken membran üreticilerinin önerdiği sıcaklık ve pH aralığına uyumluluk dikkate alınmalıdır.

MALZEMELER: Ürünün uygulanmasında kullanılan temizlik tankı, sirkülasyon pompası ve hatları paslanmaz çelik (316) veya PTFE olmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde alüminyum, pirinç, paslanmaz çelik 304, karbon çeliği ve nikel kullanılmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve güvenlik bilgilerinin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 494 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 494 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.