Soğutma Suyu Islahı

MAKS 4160 MİKROORGANİZMA KONTROL ÜRÜNÜ

MAKS 4160 MİKROORGANİZMA KONTROL ÜRÜNÜ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 4160 klorl gazı veya hipokloritle karıştırıldığında, bromlu bileşikler oluşmasına neden olan sulu bir çözeltidir. Aynı zamanda etkin bir biodispersantdır. MAKS 4160 biyosit olmadığından, kullanımı güvenlidir.

ÖZELLİKLERİ

MAKS 4160 etkin bir nüfuz etme yeteneğine sahiptir aynı zamanda ‘slime’ oluşturan bakterileri ortamdan uzaklaştırır.
Isı transferinin artmasına yardımcı olur.
Eşanjör’ün ömrünü uzatır
Atık suda halojen miktarını azaltır
Klor gazı ve hipoklorit kullanımını azaltır.
Hipoklorit’in aktivitesini arttırır.
Düşük dozajlarda dahi mikro ve makrobiyolojik kirlenmeyi kontrol altına alır.
Yüksek pH’larda ve amonyak içeren sularda dahi hızlı ve etkili sonuçlar alınır.
Bio-dispersant içerir.

KULLANIM ALANLAR

MAKS 4160 klor gazının veya hpokloritin soğutma sistemlerinde aktivitesini arttırma amaçlı kullanılır. Aynı zamanda klorla bir arada kullanılırsa, makro ve mikrobiyolojik kirlenme kontrol altına alınabilir. Bu kombinasyon soğutma sularının yanında endüstri sularında, ön arıtma tesislerinde,atık sularında ve belediyenin arıtım tesislerinde de kullanılır. Bu ürün özellikle düzenli klor gazı ve hipoklorit kullanım sınırları içinde biyolojik kontrolün sağlanamadığı durumlarda kullanılır.

DOZAJLAMA

MAKS 4160 dozajı sisteminizin karakterine, sistemde karşılaşılan problemin büyüklüğüne göre farklılık gösterir.
Bunun için BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 4160 arıtma sistemine çözünmüş klor gazı ve sıvı sodyum hipoklorit ile beraber verilmelidir. MAKS 4160 hipoklorit besleme hattına ya da klor gazı besi hattına sulandırılmadan dozlanmalıdır. Klor besleme hattının kaynağa yakın noktadan besleme yapılması tercih edilir. MAKS 4160 kapalı bir besleme sistemi aracılığıyla uygulanmalıdır. Bu kapalı besleme sisteminde akışkan kapalı hattan klor hattına atmosfere maruz kalmadan geçmelidir. Taşıma suyu klor/ MAKS 4160 karışımıyla birleştiğinde, yüksek pH’a bağlı sertlik birikintileri oluşabilir, bu nedenle yumuşak su kullanımını öneririz.
MADDELER: Depolama ve uygulama ekipmanları(pompalar,hatlar).Bunlar Buna-N, Hypalon, Kynar, Neoprene, Nickel, Plasite (6000 + 7122), PE, PP, PU, PVC, SS304, SS316, Teflon, Vinyl or Viton tarafından yapılmış olmalıdır.Alüminyum,prinç veya karbon çeliğini saf ürünle beraber kullanmayın.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 4160 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır. MAKS 4160 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehirlenme Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz:www.bimakskimya.com.tr