Soğutma Suyu Islahı

MAKS 2250 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 2250 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 2250 sıvı korozyon önleyici üründür.

TEMEL KULLANIM

MAKS 2250 kapalı ve açık soğutma suyu sistemlerinde bakır ve bakır alaşımlı metalleri organik film tabakası oluşturarak koruyan korozyon inhibitörüdür.

ÖZELLİKLERİ

Bakır ve bakır alaşımlarında korozyon oluşumunu kontrol etmeye yardımcı olur
Sistemin kapanmasından sonra koruyu tabaka oluşumunu sağlar
Demir ve alüminyum gibi temel metallerin üzerindeki bakır iyonlarının korozyon oluşturucu etkisini engeller
Lastik hortumların ve contaların üzerinde bakır iyonlarının birikimi ve difüzyonu nedeniyle oluşan katalitik bozulmayı önler
Klor ile uyumludur

DOZAJ

MAKS 2250’nin dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerine göre maksimum program performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını
önerecektir.

BESLEME

MAKS 2250 aynı oranda ve homojen dağılabileceği bir noktadan beslenmelidir. Ürün tercihen kule havuzundan beslenmelidir. MAKS 2250 saf halde veya yumuşak su ile seyreltilerek beslenir. MAKS 2250 daimi ve düzenli olarak beslenmelidir. Beslemedeki kesinti korozyon oluşumuna sebep olup borulara zarar verir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik 304,, CPVC boru, PE, PP, Plasit 4300 veya Plasit 7122 kullanılmalıdır. Pirinç, neopren, viton, Buna-N, PU, EPDM veya hipalon saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 2250 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 2250 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.