Soğutma Suyu Islahı

MAKS 2240 ÖN PASİVASYON ÜRÜNÜ

MAKS 2240 ÖN PASİVASYON ÜRÜNÜ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 2240 yeni devreye alınacak sistemlerde veya hassas metaller içeren sistemlerde yağ, toz, kireç, çamur ve demir oksitlerin temizliğini ve sistemin ön pasivasyon işlemi için kullanılan sıvı üründür.

TEMEL KULLANIM

MAKS 2240 hem yeni hem eski endüstriyel soğutma suyu sistemlerinde, su tarafındaki, metal yüzeyleri pasifleştiren sıvı ön hazırlık ürünüdür. Korozyon ve maksimum ısı transferi arasında düzgün katmanlanmaya izin vererek yağ, silt ve diğer zararlı maddelerin çıkarılmasında yardımcı olur.

ÖZELLİKLERİ

Pasive edici film tabakası oluşturarak korozyonu önler
Sistemin ömrünü uzatır
Sistemden yağ ve diğer kirleticileri gidererek ısı transferini ve üretim verimini arttırır
Yeni çalışmaya başlayacak sistemlerde 24 saat içerisinde pasivasyonu komple sağlar
Baypaslı eşanjörlerin temizliği tamamlandıktan sonra pasivasyonunu 2 saat içinde tamamlar
Uygulaması ve taşıması kolaydır

DOZAJ

MAKS 2240 dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerine göre maksimum program performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını
önerecektir.

BESLEME

MAKS 2240 saf halde, aynı oranda ve homojen dağılabileceği bir noktadan beslenmelidir. Ürün tercihen kule havuzundan beslenmelidir. MAKS 2240 daimi ve düzenli olarak beslenmelidir. Beslemedeki kesinti birikinti oluşumuna sebep olup borulara zarar verir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik 304, CPVC boru, PE, PP, Plasit 4300 veya Plasit 7122 kullanılmalıdır. Pirinç, neopren, viton, Buna-N, PU, EPDM veya hipalon saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna başvurunuz.
MAKS 2240 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 2240 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.bimakskimya.com.tr