Şeker Prosesi

MAKS 9670 DEKSTRAN KONTROLÜ İÇİN BİYO-YÜZEY AKTİF VE RENKTEN ARINDIRMA ÜRÜNÜ

MAKS 9670 DEKSTRAN KONTROLÜ İÇİN BİYO-YÜZEY AKTİF VE RENKTEN ARINDIRMA ÜRÜNÜ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9670 BİYO-YÜZEY AKTİF VE RENKSİZLEŞTİRME ÜRÜNÜ inorganik ve organic polimerlerin katyonik ortamda kompleks bileşiğidir.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9670 şeker kamışından şeker üretim tesisinde dekstran oluşumunu engellemede kullanılan sinerjik bir karışımdır. Şerbet renksizleştirme katkısı olarak da etkili bir şekilde kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

  • Şerbet karışımının rengini iyileştirir
  • İkinci saflaştırmada filtrasyonu geliştirir.
  • Sıvı, elleçlemesi kolay
  • Suyla tamamen çözünür
  • Geniş bir pH aralığında etkili
  • Bant filtre, filtre presi veya filtre kekinin etkinliğinde iyileşme sağlar
  • Muamele çamurunu azaltır
  • pH uygulaması ihtiyacını azaltır veya yokeder
  • Büyük miktarda ve hızlı çökelti oluşturma
  • Düşük sıcaklıklarda etkin çalışma

DOZAJLAMA & BESLEME

Primer koagülant (5-10 ppm) ve anyonik polimer kullanımıyla temizleyici (2-4 ppm) olarak kullanılır.

MAKS 9670 imbikleme suyunda 4-6 ppm arasında kullanılırsa, küspede nem azalır ve böylece POL azalır (kayıptan geri kazanılan şeker)

MAKS 9670 dekstranın hidroliz olması için kullanılır. Böylece dekstran yok olabilir. Pahalı olan dekstranaz enzimi kullanmaya gerek yoktur. 5 ppm dozajla başlayınız.

BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hat) PVC, PP, PU, PE, teflon, viton, hipalon veya kauçuk olmalıdır. Seyreltilmeden kullanılan ürünün temas ettiği yerler alüminyum, pirinç, düşük karbonlu çelik, paslanmaz çelik (304, 316), nikel, karbon çeliği veya bakır alaşımları olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9670 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9670 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.