Şeker Prosesi

MAKS 9661 KRİSTALİZASYON KATKISI

MAKS 9661 KRİSTALİZASYON KATKISI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9661 KRİSTALİZASYON KATKISI düşük köpüklü nanyonik yüzey ahtif maddedir. Şeker kristalizasyonunda mükemmel ıslatma özellikleri gösterir. Ham ve rafine şekerin kristalizasyonuna yardımcı olur.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9661  şeker pancarı ve şeker kamışından şeker eldesi prosesinde kristalizasyon yapıcı katkı olarak kullanılmaktadır.

ÖZELLİKLERİ

  • Şeker üretim tesisinde beyas lapa prosesinde etkin köpük önleyici
  • Krisyalizasyon prosesini geliştirir.
  • Şeker verimini artırır ve melas saflığını azaltır.
  • Arıtmayı ve lapa akışkanlığını geliştirir.
  • Hızlı tanelenme sağlar
  • Keskin kristaller oluşturur.
  • Tava kaynama ve santrifüjleme süresini kısaltır.
  • Avrupa şeker endüstrisi regülasyonlarına uygundur.

DOZAJLAMA & BESLEME

MAKS 9661 KRİSTALİZASYON KATKISI tavalara 1 l/g oranında direk beslenmelidir. Her 10m3 suya karıştırılır (1litre CB 6 + 4 litre su). Şerbetin saflığı azalırsa, beslenen ürün miktarının artırılması gerekebilir.

MAKS 9661 KRİSTALİZASYON KATKISI şerbet ve lapanın yüzey gerilimini azaltacağından ürünün ne kadar kullanıldığı maliyet açısından önemli değildir. Ürün vakum tavalarının sirkülasyonunu geliştirir ve daha iyi şeker kristalleri oluşmasına yardımcı olur.

BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hat) paslanmaz çelik veya PE, PP, PVC gibi plastiklerden biri olmalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9661 KRİSTALİZASYON KATKISI orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9661 KRİSTALİZASYON KATKISI depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız.

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.