Petrokimya Ürünleri

MAKS 9147 KOROZYON ÖNLEYİCİ-ÇOK FONKSİYONLU

MAKS 9147 KOROZYON ÖNLEYİCİ-ÇOK FONKSİYONLU

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9147 sulu çözeltiler halinde formülize edilmiş korozyon inhibitör, organik amin bileşenleri ve oksijen tutucuların bir kombinasyonudur.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9147 geniş bir spektrumda yangın söndürme sistemleri ve boru hatlarında oksidasyona neden olmayan mikroorganizma kontrol ürünü ve korozyon önleyicidir. Metal yüzeyde organic bir film tabakası oluşturarak korozyon oluşumunu azaltmak için formüle edilmiştir. MAKS 9147 makro ve mikrobiyolojik büyüme ve birikinti oluşumunun kontrol edilmesini sağlar.

ÖZELLİKLERİ

  • Film tabakası oluşturma özelliğiyle korozyon oluşumunu etkin bir şekilde azaltır.
  • Mükemmel oksijen tutucu özelliklere sahiptir.
  • Geniş makro ve mikroorganizma çeşitliliğine karşı etkili
  • Giderimi maliyetli şlam oluşum problemini minimize etmeye yardımcı olur.
  • Aktif moleküller çevrede bozunabilir olduğu için deşarj problemleri minimize edilir.
  • Uygulanması kolaydır
  • Düşük dozajlarda da aktiftir.
  • Ürün organik bazlıdır ve minimum %90 koruma sağlar.
  • Çökmeye neden olmaz.
  • Diğer katkılarla etkileşime girmez.

DOZAJLAMA & BESLEME

MAKS 9147 su özelliklerine ve sistem işletme karakteristiklerine göre spesifik dozaj değişmektedir.

BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

MAKS 9147 Besleme cihazlarındaki metallere karşı korozif değildir. Besleme pompası yardımı ile direk ürün ambalajından besleme yapılabilir. Ürün besleme suyyuna normal sıcaklıklarda kolayca dağılabilir. Açık sistemde karıştırma yapılırken köpük oluşumu olabileceğinden dozajlama batırma yoluyla yapılmalıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hat) polipropilen, viton, teflon TFE ve teflon FEP, paslanmaz çelik (316L), teflon kaplama çelik, riton, teflon PFA dan yapılmış olmalıdır. Alüminyum, pirinç, karbon çeliği, neopren, nikel, Plasite 6000, Plasite 7122 veya paslanmaz çelik 304 seyreltilmemiş ürün ile temas eden yerlerde kullanılmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9147 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9147 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.