Petrokimya Ürünleri

MAKS 9136 KONSANTRE KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 9136 KONSANTRE KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9136 yağda çözünebilen yüksek etkinlikte korozyon inhibitörüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9136 hidroklorik asit, hidrojen sülfit, organic asitler, karbon dioksit, hidrojen siyanürden kaynaklı korozyonun önlenmesi amacıyla formüle edilmiştir. Petrokimya rafinerilerinde distilasyon kolon tepesi korozyon önleyicisi olarak da kullanılabilir.

MAKS 9136’nın ana uygulaması atmosferik ve vakum distilasyon üniteleri gibi rafineri kulelerindeki buhar hatlarında ve buhar kırıcı ana kolonlarda yapılmaktadır. Ürün aromatik hidrokarbon akımlarında seyreltilebilir. Etkinliğini düşük oksijen girişiyle sağlamaktadır.

ÖZELLİKLERİ

  • Yüksek sıcaklıklarda ve düşük pH’lı sistemlerde korozyon önleme özellikleri sağlar.
  • Uygulandığı sistemde emülsifikasyona neden olmaz
  • Distilasyon kule tepesinde korozyonun önlenmesini sağlar.
  • Metal pasifleştirmeyi sağlar.
  • Distilasyon kule tepesi bakım masraflarını azaltır

DOZAJLAMA & BESLEME

MAKS 9136 aromatik hidrokarbon hattında seyreltilebilir. Böylece az oksijen girişiyle etkinlik sağlanır.

Bunun için BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hat) Paslanmaz çelik, karbon çeliği ve teflondan yapılmış olmalıdır. Doğal ve butilik kauçuk, EPDM, polistiren, polietilen, polipropilen, PVC, polivinil alkol, poliakrilonitril kullanılmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9136 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9136 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.