Petrokimya Ürünleri

MAKS 9117 KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 9117 KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9117 karbonik asit sulu çözeltisidir. Film oluşturan aminler içeren oksijen korozyonu önleyicidir.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9117 hidroklorik asit, hidrojen sülfit, organic asitler, karbon dioksit, hidrojen siyanürden kaynaklı korozyonun önlenmesi amacıyla formüle edilmiştir.

ÖZELLİKLERİ

  • Yüksek sıcaklıklarda ve düşük pH’lı sistemlerde korozyon önleme özellikleri sağlar.
  • Uygulandığı sistemde emülsifikasyona neden olmaz
  • Distilasyon kule tepesinde korozyonun önlenmesini sağlar.
  • Metal pasifleştirmeyi sağlar.
  • Distilasyon kule tepesi bakım masraflarını azaltır.

DOZAJLAMA & BESLEME

MAKS 9117 spesifik dozajı, pH değeri, yağ kalitesi ve yağdaki HCl, H2S, organik asitler, karbondioksit, hidrojen siyanür miktarına bağlı olarak değişmektedir.  MAKS 9117 tepede 6-7 pH sağlanacak şekilde beslenmelidir.

Bunun için BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

MAKS 9117 seyreltilmeden kullanılmalıdır.  MAKS 9117 korozyonu önlemek için sürekli beslenmelidir. Ürün diğer kimyasallarla karıştırılmamalıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hat) Paslanmaz çelik 304 ve 316, PE, PP ve teflondan yapılmış olmalıdır. Alüminyum, bakır, pirinç, fiberglas, galvaniz çeliği (çinko), karbon çeliği, nikel, PVC veya PU seyreltilmemiş ürünle temas etmemelidir.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9117 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9117 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

 

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.