Petrokimya Ürünleri

MAKS 9106 YAĞDA ÇÖZÜNEBİLEN KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 9106 YAĞDA ÇÖZÜNEBİLEN KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9106 film oluşturan amin, polimerik yağ asitleri ve yüzey aktifler içeren güçlü bir film oluşturma ürünüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9106 gaz kuyuları, üretim kuyuları ve boru hatlarının korunmasında kullanılır. MAKS 9106 gaz kuyularına ve toplama sistemlerine, yağ üretim kuyularına (düşükten ortaya su kesilmesi), ham petrol boru hatlarına uygundur.

ÖZELLİKLERİ

  • Karbondioksit ve hidrojen sülfit varlığında etkilidir.
  • Yüzey aktif özellikleri sayesinde birikmeyi önler ve hızlı bir film tabakası oluşumunu sağlar.
  • Mükemmel bir korozyon önleyicidir.
  • Ekipman kullanım ömrünü uzatır.
  • Metal yüzeylerde koruyucu film tabakası oluşturur.

DOZAJLAMA & BESLEME

I.GAZ KUYUSU: MAKS 9106 hem sürekli hem kesikli şekilde uygulanabilir. Sürekli muamelede doz oranı 0.5-1 gts/MMSCF olmalıdır. Kesikli uygulamada 9:1 oranında seyreltilmeli ve düzenli aralıklarla uygulanmalıdır. Korozyon probleminin miktarına göre uygulama sıklığı değişmektedir.

II.ÜRETİLEN PETROL KUYUSU: MAKS 9106 hem sürekli hem kesikli şekilde uygulanabilir. Sürekli muamelede doz oranı toplam akışkan miktarına bağlı olarak 5-15 ppm olmalıdır. Kesikli uygulamada tüp değiştirme tekniğiyle 500 ppm mertebesinde eklenenilir. Korozyon probleminin miktarına göre uygulama sıklığı değişmektedir.

III.HAM PETROL HATTI: MAKS 9106 en etkin uygulama uygun bir dozajlama pompası ile sürekli beslenmesiyle sağlanır. Korozyon probleminin miktarına göre uygulama sıklığı değişmektedir. Fakat genellikle toplam akışkana bağlı olarak 5-15 ppm uygulanır.

Bunun için BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9106 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9106 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.