Petrokimya Ürünleri

MAKS 9101 KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 9101 KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9101, suda çözünebilen konsantre formülüyle aminlerin yol açtığı korozyonu önlemek için film tabakası oluşturur. Ayrıca petrokimya prosesinde mikroorganizma kontrol ürünü olarak görev yapar.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9101 tatlı su, deniz suyu ve çok tuzlu su sistemlerinde film direnci oluşturmak üzere formüle edilmiştir.  MAKS 9101 su ejeksiyon sistemlerinde, su kuyularında, yağ üretim kuyularında, yağ akış hatlarında, ayırıcı, kurutucu, su atık hattı gibi muamele ekipmanlarında kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

  • Karbondioksit, hidrojen sülfit ve organik asit varlığında iyi korozyon direnci vermek için formüle edilmiştir.
  • Mükemmel mikroorganizma kontrolü
  • Yüzey aktif maddesi olarak birikmeyi önler
  • Hızlı bir film oluşumu sağlar.
  • Boru hatlarında aşınma ve korozyona karşı koruma sağlar.
  • Petrol sektöründeki tuz çeşitlerine karşı yüksek etkinlik sağlar.
  • Ekipman ömrünü uzatır.
  • Metal yüzeylerde koruyucu film görevi görür.

DOZAJLAMA & BESLEME

MAKS 9101 hızlı bir film oluşumu için (total akışkana bağlı olarak)temiz sistem için 20-50ppm dozaj oranında uygulanması önerilmektedir.

Sistemde birikme varsa, dozaj oranında kademeli olarak 5-10 ppm’den 20-30 ppm’e artış yapılması önerilmektedir. Böylece sistemdeki katı maddelerin birikmesi önlenmiş olur.

Bunun için BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9101 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9101 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.