Petrokimya Ürünleri

MAKS 4146 YAĞ-GRES-SİLT DİSPERSANI

MAKS 4146 YAĞ-GRES-SİLT DİSPERSANI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 4146 dispersantların sıvı bir karışımıdır. Ağır metal ve fosfat içermez.

GENEL KULLANIM

MAKS 4146 soğutma suyu sistemleri içerisindeki demir oksitlerin, şüpheli katıların, yağın ve gresin birikinti oluşturmasını önleyen sıvı karışımdır.
NOT: MAKS 4146 endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır. İçme veya kullanma suyu sistemleri için geçerli değildir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Yağ, gres, silt, pas ve balçığın oluşumunu engelleyerek ,ısı transfer etkisinin sürdürülmesini sağlar.
Hidrokarbon yağın & gresin, disperse olmasında, çözünmesinde ve emülsifiye olmasında etkilidir böylece borularda, ısı transfer yüzeylerinde ve soğutma kulelerindeki yağ oluşumunu önler.
Soğutma suyunun hidrokarbon içeriğini azaltarak biyositlerin etkinliğini artırır.
Geniş PH ve sıcaklık aralığında etkilidir.
Tüm BIMAKS soğutma suyu korozyon inhibitörleri, birikinti inhibitörleri ve biyositler ile uyumludur.
Bakım maliyetlerini azaltmaya ve ekipman ömrünü uzatmaya yardımcı olur.
Ağır metaller ve fosfat içermez.
Kolay uygulanır.

DOZAJ VE BESLEME

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerine göre maksimum program performansı sağlamak için gerekli optimum dozajı önerecektir. MAKS 4146 sistemdeki düzenli olarak dağılabilecek bir yere ya düzenli bir şekilde beslenmelidir ya da şoklama yapılmalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kauçuk eldiven gibi koruyucu ekipmanların kullanılması tavsiye edilmektedir. Çevre ve Güvenlik bilgisi resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna danışılmalıdır.
Ürün orijinal ambalajında, ağzı açılmamış halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr