Kazan Su Islahı

MAKS 1680 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 1680 BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1680 organik ve inorganik inhibitörler, polikarboksilik asit içeren kuvvetli dispersan ve pH tampon sisteminin bir kombinasyonudur. MAKS 1680 kromat, nitrit ve toksik ağır metaller içermez.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1680 yumuşatılmış veya demineralize takviye suyu ile doldurulmuş kapalı ısıtma sistemlerinde korozyon ve tortu oluşumunu önler. MAKS 1680 temel olarak sıcak su kazanları veya ısıtma sistemleri gibi enerji üretim tesislerinin ve kimya endüstrisinin ikincil ısıtma sistemlerinde kullanıldığı gibi tüm endüstri tiplerinde kapalı ısıtma döngülerinde de kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

Bakır ve alaşımlarında korozyon oluşumunu önler
Yüzeyleri birikintilerden arındırarak ısı transferini sabitler
pH aralığını sabitler
Birikinti oluşumunu engelleyerek boruların ömrünü uzatır
Metal pasivasyonunu sağlar
Çevre dostudur; ağır metaller, kromat ve nitrit içermez

DOZAJ

MAKS 1680 dozaj miktarı çalışma şartlarına (yapı malzemeleri, kalma süresi, su kimyası) ve besleme suyunun toplam asitlendirilmiş sertliğine bağlı değişir. Önemli parametreler (ürün konsantrasyonu, sertlik, pH, vs.) düzenli olarak kayıt ve kontrol edilmelidir. MAKS 1680 şartlandırma performansını kontrol etmek için uygun analitik yöntemler ve test-kitleri mevcuttur.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1680 saf halde veya yumuşatılmış/deiyonize su ile her oranda seyreltilerek beslenir. Önerilen dozaj pH değerinin sistem boyunca 8.5 ile 9.0 aralığında olmasını sağlar. Bu aralık korozyonun önlenmesi için idealdir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) plastik malzeme, PE, PP, PVC, PTFE veya paslanmaz çelik kullanılmalıdır. Karbon çelik, bakır, pirinç veya alüminyum saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 1680 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 1 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 1680 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.bimakskimya.com.tr