Kazan Su Islahı

MAKS 1570 ÇOK FONKSİYONLU KAZAN ŞARTLANDIRMA

MAKS 1570
ÇOK FONKSİYONLU KAZAN ŞARTLANDIRMA

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1570 sentetik organik polimerler, polifosfatlar ve nötralize edici aminler içeren çok fonksiyonlu sıvı üründür. Bunlara ilaveten uçucu oksijen alıcı ve köpük kesici içermektedir.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1570 çok fonksiyonlu üründür: birikinti ve korozyon oluşumunu önler ve metal yüzeylerde pasivasyon sağlamak üzere geliştirilmiştir. Buhar ve kondens hatlarını koruyucu spesifik inhibitörler içerir. MAKS 1570 sertliği 20 ppm’e kadar olan ve maksimum çalışma basıncı 60 bar olan, yumuşak su ile beslenen kazanlarda kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

Birikinti oluşumunu engelleyerek boruların ömrünü uzatır.
Oksijen korozyonunu engeller ve metal pasivasyonunu sağlar.
Birikinti oluşumunu engelleyerek ısı transferini arttırır, enerji tasarrufu sağlar ve asitle temizlik gereksinimini azaltır.
Kondens hatlarında ve kazanda korozyonu engeller.
Yüksek konsantrasyonlarda dahi buhar saflığını sağlar.
Kullanımı ve uygulaması kolaydır.
Kazanda var olan demirli birikintileri ve taşları çalışır halde temizler.
Kazandaki köpürmeyi ve neden olduğu su sürüklenmesini önler.

DOZAJ

MAKS 1570 dozaj miktarı besleme suyu kalitesine (sertlik, oksijen), kazan operasyon koşullarına ve basınca göre değişmektedir. MAKS 1570 şartlandırma performansını kontrol etmek için uygun analitik yöntemler ve test-kitleri mevcuttur.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1570 sürekli olarak besleme tankına veya degazörden sonra besleme hattına beslenmelidir. MAKS 1570 saf halde beslenir. Seyreltme gerektiğinde besi suyu, soğutulmuş kondens suyu veya demineralize su ile seyreltilerek besi pompası emişine veya degazöre uygulanmalıdır. MAKS 1570 seyreltildiğinde oksijen alıcı performansı düşer. Besi suyu türbin soğutma amacı ile kullanılıyorsa (attemperation) MAKS 1570 bu hattın sonrasına beslenmelidir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) PE, PP, paslanmaz çelik veya teflon kullanılmalıdır. Alüminyum, bakır veya pirinç saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 1570 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 1570 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr