Kazan Su Islahı

MAKS 1420 KAZAN ŞARTLANDIRMA

MAKS 1420 KAZAN ŞARTLANDIRMA

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1420 sentetik organik polimerler, fosfat ve sülfitlerin özel bir karışımıdır.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1420 kazan sistemlerinde, özellikle ısı transfer yüzeylerinde en üst seviyede temizliği sağlar. MAKS 1420 besleme suyunda ve kazan sisteminde metal yüzeylerde pasivasyon sağlar. MAKS 1420 degazörlü kazan sistemlerinde ve demineralize, toplam sertliği maksimum 5 ppm olan ters osmoz permeat düzeltme suyu içeren kazan sistemlerinde kullanılır. MAKS 1420 uçucu değildir. Bünyesinde bulunan maddelerin tamamı FDA onaylı olup 21 CFR 173-310 “kazan katkı maddeleri” bölümüde belirtilen ve gıda ile direk temas eden buhar kazanlarının şartlandırılmasında kullanımı uygundur. MAKS 1420 40 bara kadar basınçta kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ

  • Düşük alkaliniteli ters osmoz permeat veya demineralize besleme sulu kazan sistemleri için geliştirilmiştir.
  • Birikinti oluşumunu önleyerek ısı transfer yüzeylerinde enerji tasarrufu sağlar ve kazan sisteminin ömrünü uzatır.
  • Çalışma süresince temizleme özelliğinden dolayı çalışma esnasında birikinti ve demir tortularını giderir.
  • Çok fonksiyonlu bir üründür; oksijen alıcı içerir.
  • Kalıntıları giderir, böylece ısı transfer yüzeylerinin etkinliğini artırır, enerji tasarrufu sağlar ve asitle temizleme ihtiyacını azaltır.

DOZAJ

MAKS 1420 dozaj miktarı besleme suyu kalitesine ve basınca bağlı olarak değişir.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1420 besi suyu hattına saf halde veya demineralize su, kondens dönüş suyu (<35 °C) veya soğutulmuş degazör suyu ile seyreltilerek kazan besi suyu hattına, kazan besi pompası emişine uygulanmalıdır.

MAKS 1420 sürekli olarak beslenmelidir. Beslemedeki herhangi bir kesinti birikinti veya tortu oluşumuna sebep olup borulara zarar verir. Besi suyu türbin soğutma amacı ile kullanılıyorsa (attemperation) MAKS 1420 bu hattın sonrasına beslenmelidir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik 304 ve 316, PE, PVC veya PTFE kullanılmalıdır. Alüminyum, bakır, pirinç, polyester ve çinko saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1420 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1420 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.