Kazan Su Islahı

MAKS 1341 KONDENS ŞARTLANDIRMA

MAKS 1341 KONDENS ŞARTLANDIRMA

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1341 KONDENS ŞARTLANDIRMA ürünü, film oluşturan aminler içeren, sıvı, karbonik asit ve oksijen korozyonu önleyici üründür.

ÖZELLİKLERİ

  • Kısa, orta ve uzun kondens hatlarında korozyonu engeller
  • Oksijen korozyonunu engeller ve metal pasivasyonunu sağlar
  • Kondens hatların bakım maliyetlerini azaltır
  • Kondens dönüş hatlarında korozyondan kaynaklanan demirin kazan boruları üzerinde birikinti oluşturmasını engelleyerek kazan borularının ömrünü uzatır
  • 100 bar’a kadar olan basınçlarda kullanıma uygundur

DOZAJ

MAKS 1341 KONDENS ŞARTLANDIRMA dozaj miktarı dönüştürülen kondens oranına, besi suyu kalitesine ve buhardaki CO2’ye bağlı değişir. MAKS 1341 KONDENS ŞARTLANDIRMA kondens dönüş sistemi boyunca pH değerinin 5.5 ile 7.5 aralığında tutacak miktarda beslenmelidir.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

MAKS 1341 KONDENS ŞARTLANDIRMA için tavsiye edilen dozaj noktası buhar kolektörüdür.

BESLEME

MAKS 1341  seyreltme yapılmadan, saf halde kullanılmalıdır. Ürün, buhar başlığına, degazör tankına ya da kazan besi suyuna beslenmelidir. MAKS 1341 daimi ve düzenli olarak beslenmelidir. Beslemedeki kesinti korozyon oluşumuna sebep olup borulara zarar verir. Başka kimyasallarla karıştırılmamalıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik 304 veya 316, PE, PP, veya Teflon kullanılmalıdır.  Alüminyum, bakır, pirinç, fiberglas, galvaniz çelik (çinko), karbon çeliği, nikel, PVC veya PU saf ürün ile temasta olmamalıdır.

 

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1341 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1341 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.