Kazan Su Islahı

MAKS 1300 KONDENS ŞARTLANDIRMA

MAKS 1300 KONDENS ŞARTLANDIRMA

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1300 nötürleştirici aminlerin sulu çözeltisidir.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1300 buhar ve kompşeks kondens sistemlerde kullanılmak üzere geliştirilmiş nötürleştirici korozyon önleyicidir. MAKS 1300 479°C’ye kadar sıcaklık ve 160 bara kadar basınçlı buharda kullanılabilmektedir.

NOT: MAKS 1300 kazan suyu katkısı için gerekli olan FDA regülasyonlarına uyumludur. Maksimum dozajda FDA regülasyonlarında belirtilen buharda olması gereken maksimum miktar olan 45 ppm aşılmamaktadır. MAKS 1300 üretilen buhar süt ve süt ürünleri ile temas edecekse kullanılmamalıdır.

ÖZELLİKLERİ

  • Kondens hatlarında karbonik asit ve oksijen korozyonunu önler.
  • Korozyonu önleyerek kondens dönüş hattında oluşabilecek korozyon ürünlerinin kazan borularında yarattığı yığılma problemlerini ortadan kaldırır.
  • Korozyonu önleyerek kondens bakım ve onarım masraflarını azaltır ve kondens sisteminin ömrünü uzatır.
  • Kondensden geri dönen ürün kaynaklı korozyonun verdiği hasarı minimize eder.

DOZAJ VE BESLEME

MAKS 1300 dozajı geri dönen kondens hızına, geri gelen su kalitesine ve bukardaki CO2 miktarıdır. MAKS 1300 kondens sistemine pH 8.5-9.0 olacak şekilde besleme yapılmalıdır. Önerilen dozaj yeri buhar kolektörüdür.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

MAKS 1300 seyreltilmeden beslenmelidir. Ürün buhar kollektörüne paslanmaz çelik enjektör ile beslenmelidir. Hava alıcının öncesine, hava alıcıya veya kazan buhar tamburuna besleme de mümkündür ancak ürün kaybına neden olur.  MAKS 1300 sürekli beslenmelidir. Herhangi bir kesinti birikinti veya kalıntıya ve boruda hasara neden olur. MAKS 1300 diğer kimyasallarla karıştırılmamalıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) dozaj tankı, dozaj pompası, kimyasal besleme hatlarında PE, PP, Teflon ve paslanmaz çelik kullanılmalıdır.  PVC, bakır alaşımları, alünminyum, nikel, kurşun, çinko veya kauçuk gibi maddeler saf ürün ile temasta olmamalıdır.

 

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1300 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1300 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.