Kazan Su Islahı

MAKS 1200U BİRİKİNTİ ÖNLEYİCİ

MAKS 1200U BİRİKİNTİ ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1200U “tamamen organik” korozif olmayan sıvı kazan besi suyu şartlandırma ürünüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1200U kazan sistemlerinde besleme suyunda birikinti ve korozyon oluşumunu engellemek için özel olarak geliştirilmiştir.

ÖZELLİKLERİ

  • Birikinti oluşumunu engelleyerek boruların ömrünü uzatır
  • Besleme suyunda ve kazan sistemlerinde yüzeylerde pasivasyon sağlar
  • Kullanımı ve uygulaması kolaydır
  • Gıda sanayi, sterilizasyon ve buhar nemlendirme sistemleri için belirtilen FDA ve USDA yönetmeliklerine uygundur

DOZAJVE BESLEME

MAKS 1200U dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı olarak değişir.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1200U besi suyu hattına saf halde veya demineralize su, kondens dönüş suyu (<35 °C) veya soğutulmuş degazör suyu ile seyreltilerek kazan besi suyu hattına, kazan besi pompası emişine uygulanmalıdır. MAKS 1200U sürekli olarak beslenmelidir. Beslemedeki herhangi bir kesinti birikinti veya tortu oluşumuna sebep olup borulara zarar verir. Besi suyu türbin soğutma amacı ile kullanılıyorsa (attemperation) MAKS 1200U bu hattın sonrasına beslenmelidir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik, PE, PVC veya PP kullanılmalıdır. Alüminyum, bakır, bakır alaşımları, nikel veya yumuşak çelik saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kauçuk eldivenler gibi kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1200U orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1200U depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.