Kazan Su Islahı

MAKS 1121 OKSİJEN ALICI

MAKS 1121 OKSİJEN ALICI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1121 sıvı organik metal pasivasyonu sağlayıcı ve organik oksijen alıcı içeren üründür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1121 sıcak su ve kazan/kondens sistemlerinde 125 bar’a kadar olan basınçlarda ortamdaki oksijeni alarak koruma sağlar

ÖZELLİKLERİ

  • Çelik ve bakır yüzeylerde pasivasyon sağlar
  • 90 °C’den başlayarak hızla oksijeni alır
  • Kondens hatlarda karbonik asidi nötr hale getirir
  • Buhar/kondens sistemi boyunca düzgün ve hızlı bir dağılım sağlar
  • Kondens geri dönüşümü sayesinde yüksek miktarda geri kazanım elde edilir
  • Kazan suyu iletkenliğinde minimum artış

DOZAJ

MAKS 1121 dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı olarak değişir.

Ürün, yeterli seviyede oksijen alabileceği (50 ppm ürün/ppm O2) ve kondens sisteminde pH değerini minimum 8,3’te tutabileceği bir miktarda beslenmelidir.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1121 besi suyu hattına saf halde veya demineralize su, kondens dönüş suyu (<35oC ) veya soğutulmuş degazör suyu ile seyreltilerek degazör depolama tankına uygulanmalıdır.

MAKS 1121’ün önerilen dozajlama noktası, kazandaki degazör depolama alanıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, boru hatları) paslanmaz çelik veya PE, PP, PVC, EPDM, teflon veya Viton gibi yaygın plastik malzemelerden yapılmış olmalıdır. Karbon çelik, pirinç veya nikel saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1121 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1121 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.