Kazan Su Islahı

MAKS 1110 OKSİJEN ALICI

MAKS 1110 OKSİJEN ALICI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1110 toz oksijen alıcı üründür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1110 uçucu olmayan, inorganik oksijen alıcıdır. Degazörlü veya degazörsüz kazan sistemlerinde ve diğer endüstriyel su sistemlerinde oksijen korozyonu kontrolü için tasarlanmıştır. Ön-arıtma sistemlerinde klor indirgeme için kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ

Kazan besi suyu sistemlerinde çözünmüş oksijen oranını azaltarak korozyondan korur
Ticari sülfite kıyasla daha düşük sıcaklıklarda 500 kat daha hızlı bir reaksiyon için katalize edilmiş şekildedir
Güçlendirilmiş formülü sayesinde kullanımda ve stok süresince verim kaybı yaşanmaz
FDA yönetmeliğine uygundur, gıda sanayide kullanılan kazan suyu katkı maddelerinde kullanılabilir
40 bara kadar olan basınçlarda kullanıma uygundur

DOZAJ

MAKS 1110 dozaj miktarı uygulama noktasındaki çözünmüş oksijen veya klor miktarına bağlı değişir. Belirli bir miktar sülfit kazan suyunda muhafaza edilmelidir, izin verilen sınırlar kazan üreticilerinin veya TÜV ve VGB kılavuzlarının önerilerini geçmemelidir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1110 maksimum reaksiyon süresi sağlayan noktalara (örneğin degazör depolama tankı) beslenmelidir. MAKS 1110 15-40 0C’de demineralize su kullanılarak %3-10 oranında seyreltilerek uygulanmalıdır. Çözülme tamamlanana kadar karıştırılmaya devam edilmelidir. Hava ile reaksiyonu en aza indirmek için, dozaj tankının kapatılması tavsiye edilir. Ürünün paslanmaz çelik bir boru ile beslenmesi tavsiye edilir.
MAKS 1110 sürekli olarak beslenmelidir. Beslemedeki kesinti korozyon oluşumuna sebep olup borulara zarar verir. MAKS 1110 eksiksiz kazan korunması için birikinti/tortu giderici ürün ile beraber kullanılmalıdır.
NOT: Katalizörün çökmesini önlemek için, MAKS 1110 alkali ürünler ile karıştırılmamalıdır.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik, PE, PP, cam elyafı, PVC, Teflon, Viton veya Buna-N den yapılmış olmalıdır. Alüminyum, Pirinç, bakır, bakır alaşımları, Hipalon, Neopren, yumuşak çelik veya nikel saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 1110 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 1110 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr