Ters Osmoz Ürünleri

/ Ters Osmoz Ürünleri

MAKS 880 TERS OSMOZ ANTİSKALANTI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 880 geniş bir aralıkta çok doygun tuz çözeltilerinin dengelenmesinde kullanılan yüksek eşikli bir üründür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 880 membran endüstrisinde kullanılan temel antiskalantlardan biridir. Uzun yıllar boyunca, tuzlu sudan yüksek oranda tuzu suya, birçok proses ve atık suların kullanıldığı membran sistemlerinde, antiskalant ve çürüme önleyici olarak kullanılmaktadır.

ÖZELLİKLERİ

Çok etkili bir antiskalanttır.
Çok çeşitli su türlerinde kullanılmaktadır.
Birikinti oluşumunu ve membran temizleme sıklığını azaltır.
Asit kullanım ihtiyacını azaltır veya yok eder.
Düşük dozaj oranlarında kullanıldığından maliyeti düşüktür.
Tüm membran tiplerine uyumludur.
Sodyum hekzametafosfat (SHMP)’ye göre daha etkili ve daha kararlıdır.
Sistemin daha yüksek geri dönüşüm oranlarında çalışmasını sağlar.
Kapsamlı toksikolojik ve çevresel veri portföyü mevcuttur
Bu ürüne, ters ozmos taş önleme kategorisinde ANSI/NSF Standart 60 kapsamında NSF/Uluslararası tescil verilmiştir. Resmi ad “Muhtelif Su Besleme Ürünleri”dir. Konsantrasyon 20 mg/l

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ters osmoz sistemine beslenecek olan su kalitesi, membran üreticisi sınırlamaları, işletme ve diğer verilerin MAKS 880’ye özel bilgisayar programında değerlendirilmesi sayesinde dozaj miktarı hesaplanır.
MAKS 880 dozajı için kalsiyum, baryum ve stronsiyum sülfat çözünürlüğü hesaplanmalıdır.
Tüm ters osmoz sistemlerinde suyun beslendiği ilk noktadan filtre öncesi kesintisiz uygulanması ile en yüksek koruma sağlanır. Tercihen saf olarak ambalajından veya saf su ile seyreltilerek dozaj pompası kullanılarak beslenebilir. Besi suyu ve çalışma şartları özelliklerine göre dozaj miktarı 2-20 ppm aralığında değişebilir. Uygun dozaj miktarı ve maksimum ürün performansı için BİMAKS su danışmanı ile görüşün. MAKS 880 besleme suyuna sürekli beslenmelidir. Bu durumda dozajlamanın ürün seyreltilmeden yapılması tercih edilir.
Ürünün uygulanmasında kullanılan dozaj tankı, dozaj pompası, kimyasal besleme hatları paslanmaz çelik (304), CPVC boru, PE, PP, Plasit 4300 veya Plasit 7122’den yapılmış olmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde pirinç, neopren, viton, Buna-N, PU, EPDM veya hipalon kullanılmamalıdır

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kauçuk eldiven gibi koruyucu ekipmanların kullanılması tavsiye edilmektedir. Çevre ve Güvenlik bilgisi resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna danışılmalıdır.
MAKS 880 orijinal ambalajında, ağzı açılmamış halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 880 geri dönüşümsüz ambalajlarda farklı ebatlarda satışa sunulmaktadır.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için,internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.bimakskimya.com.tr.