Ters Osmoz Ürünleri

MAKS 830 REVERSE OSMOSIS ANTISCALANT FOR SEA WATER

MAKS 830 DENİZ SUYU İÇİN TERS OSMOZ ANTISKALANTI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 830 özellikle deniz suyu uygulamaları için geliştirilmiş sıvı formda ters osmoz antiskalantıdır.

ÖZELLİKLERİ

Silika ve sertlik tuzlarının oluşumunu engeller ve sistem verimliliğini arttırır
Asit kullanımını ortadan kaldırarak güvenli çalışma ortamı sağlar
İçerdiği aktif maddeler sayesinde çamur oluşumunu engeller ve membran temizlik aralığını arttırır Düşük dozajlarda dahi etkilidir
Bütün membran çeşitleri ile uyumludur
Kullanımı kolay ve güvenlidir
Özellikle deniz suyu ile çalışan membranlar için geliştirilmiştir
NSF regülasyonlarına 15 ppm’e kadar uyumludur.
Güçlendirilmiş formülü sayesinde kullanımda ve stok süresince verim kaybı yaşanmaz

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Membran imalat sınırlamaları, ürünün kapasitesi, işletme verileri ve besleme suyu kalitesi gibi teknik verilerin MAKS 830 özel bilgisayar programında değerlendirilmesi sayesinde optimum dozaj miktarı hesaplanır.
Deniz suyu veya yüksek tuzluluktaki suyun kullanımında tüm hesaplamalar atık konsantre, LSI (Langelier Saturation Index) veya STI (Stiff Davis Index) göz önünde bulundurularak hesaplanır. MAKS 830 dozaj hesabı kalsiyum, baryum ve stronsiyum sülfat çözünülürlükleri esas alınarak belirlenmiştir.
MAKS 830 daimi ve düzenli olarak besi suyu hattına beslenmelidir. Ürün saf halde veya seyreltilerek beslenir. BİMAKS temsilciniz belirli sitem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için
gerekli optimum dozajı önerecektir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik (304), CVPC voru, PE, PP, Plasit 4300 veya Plasit 7122 kullanılmalıdır. Pirinç, neopren, Viton, Buna-N, PU, EPDM veya Hipalon saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve güvenlik bilgilerinin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 830 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 830 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.bimakskimya.com.tr.