Ters Osmoz Ürünleri

MAKS 490 KOROZYON KONTROL ÜRÜNÜ

MAKS 490 KOROZYON KONTROL ÜRÜNÜ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 490 polifosfat içeren sıvı birikinti ve korozyon önleyicidir.

ÖZELLİKLERİ

  • İçerdiği polifosfat sayesinde sertlik tuzlarının, demir ve mangan oksitlerin yüksek sıcaklıklarda dahi ısı transfer yüzeylerine veya kullanım suyu hatlarına çökmesini engeller.
  • Birikinti oluşumunu önleyerek ısı transfer yüzeylerinde enerji tasarrufu sağlar ve ısıtma sisteminin ömrünü uzatır.
  • Korozyonu önleyerek kullanım suyu hatlarının ömrünü uzatır.
  • Bünyesinde bulunan maddelerin tamamı ANSİ/NSF standart 60 bölümüne uygun olup “içme suyu katkı maddeleri” bölümünde belirtilen ve gıda ile direk temas eden suların şartlandırılmasında kullanımı uygundur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Uygun dozaj miktarı ve maksimum ürün performansı için BİMAKS su danışmanı ile görüşün.

MAKS 490 suyun beslendiği ilk noktaya veya su depolama tankına sayaçla sürekli beslenmesi gerekmektedir. MAKS 490 seyreltilebilir ve suda her oranda karışabilir.

Ürünün uygulanmasında kullanılan dozaj tankı, dozaj pompası, kimyasal besleme hatları PE, PVC, PTFE veya paslanmaz çelikden yapılmış olmalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kauçuk eldiven gibi koruyucu ekipmanların kullanılması tavsiye edilmektedir. Çevre ve Güvenlik bilgisi resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna danışılmalıdır.

MAKS 490 orijinal ambalajında, ağzı açılmamış halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 490 geri dönüşümsüz ambalajlarda farklı ebatlarda satışa sunulmaktadır.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.