Ters Osmoz Ürünleri

MAKS 482 TERS OSMOZ MEMBRAN TEMİZLEYİCİ

MAKS 482 TERS OSMOZ MEMBRAN TEMİZLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 482 sıvı alkali membran temizleme ürünüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 482 kalsiyum florit, stronsiyum/baryum/kalsiyum sülfat gibi asitte çözünmeyen birikintiler için geliştirilmiş membran temizleme ürünüdür. MAKS 482 kalsiyum karbonatın yanı sıra demir oksitler ve hidroksitlerin gideriminde de etkilidir. MAKS 482 organik bileşen ve mikrobiyal şlam gideriminde MAKS 485 gibi yüksek pH’lı deterjan temizleyiciler ile birlikte kullanıldığında çok etkilidir.

ÖZELLİKLERİ

  • Membranlardan asitte çözünmeyen kalıntıların temizliğinde kullanılan etkili alkali temizleyicidir.
  • Sıvı formda olduğundan kullanımı kolaydır.
  • Aktif bileşeni fazladır.
  • Çok geniş bir uygulama alanı vardır.

DOZAJ VE BESLEME

MAKS 482’nin dozajı birikinti oluşma miktarına ve uygulanan temizlik tipine bağlı olarak değişmektedir. Membrandaki birikintiler için spesifik temizleme prosedürleri mevcuttur.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

MAKS 494 kullanılırken membran üreticilerinin önerdiği sıcaklık ve pH aralığına uyumluluk dikkate alınmalıdır.

MALZEMELER: Ürünün uygulanmasında kullanılan temizlik tankı, sirkülasyon pompası ve hatları PE, EPDM, PP, PVC, PTFE, hipalon, vinil, viton, neopren, nikel, PU, Buna-N, paslanmaz çelik 304 veya 316 olmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde alüminyum, pirinç, karbon çeliği, Plasite 7122, 4005 ve 6000 kullanılmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 482 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 482 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.