Ters Osmoz Ürünleri

MAKS 412 TERS OSMOZ ANTİSKALANT

MAKS 412 TERS OSMOZ ANTİSKALANT

ÜRÜN TANIMI

MAKS 412 doygun tuz çözeltilerini stabilize etmek ve biyofilm büyümesini engellemek için kullanılan yüksek eşik değerli mikroorganizma kontrol ürünüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 412 membran endüstrisi tarafından kullanılan mükemmel bir mikroorganizma büyüme kontrolü ürünü  ve antiskalanttır. Uzun yıllar MAKS 412 çok çeşitli acı tuzlu su, tuzluluk oranı yüksek tuzlu su, atık su ve atık su sızdırma sistemi kullanan membran sistemlerinde, bir antiskalant, antifoulant ve mikroorganizma kontrol ürünü olarak kullanım alanı bulmuştur.

ÖZELLİKLER

  • Membran yüzeylerinde biyofilm büyümesini önleyen geniş spektrumlu, oksitleyici olmayan mikroorganizma kontrol ürünü içerir.
  • Geniş bir su çeşitliliğinde yüksek etkili antiskalant
  • Yaygın birikintileri önler (Kalsiyum karbonat / Sülfat, Kalsiyum Fosfat, Baryum / Stronsiyum Sülfat, Silika, Demir / Manganez)
  • +3.0 LSI değerine kadar etkilidir.
  • Birikinti oluşumunu minimize eder ve membran temizleme sıklığını azaltır.
  • Asit ilavesi ihtiyacını azaltır veya giderir.
  • Düşük dozaj oranı olduğundan maliyeti düşüktür.
  • Tüm membran tipleri ile uyumludur.
  • Sistemlerin istenen geri dönüşüm oranlarında çalışmasını sağlar.
  • Kapsamlı toksikolojik ve çevresel veri portföyü mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ters osmoz sistemine beslenecek olan su kalitesi, membran üreticisi sınırlamaları, işletme ve diğer verilerin MAKS 412’e özel bilgisayar programında değerlendirilmesi sayesinde dozaj miktarı hesaplanır.

Tüm hesaplamalar, konsantre atık tuz ve deniz suyu ve yüksek tuzluluk oranındaki sularda tahmini Langelier Saturation Index veya Stiff and Davis Index’ten yararlanılarak yapılır. MAKS 412 dozajı için  kalsiyum, baryum ve stronsiyum sülfat çözünürlüğü hesaplanmalıdır.

Uygun dozaj miktarı ve maksimum ürün performansı için BİMAKS su danışmanı ile görüşün.

Tüm ters osmoz sistemlerinde suyun beslendiği ilk noktadan filtre öncesi kesintisiz uygulanması ile en yüksek koruma sağlanır. Tercihen saf olarak ambalajından beslenebilir.

Ürünün uygulanmasında kullanılan dozaj tankı, dozaj pompası, kimyasal besleme hatları paslanmaz çelik, PE, PVC, PTFE’den yapılmış olmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde alüminyum, pirinç, karbon çeliği, nikel kullanılmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve güvenlik bilgilerinin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 412 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 412 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.