Temizlik Ürünleri

MAKS 162 TEMİZLEME KİMYASALI

MAKS 162 TEMİZLEME KİMYASALI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 162 yeni devreye alınacak sistemlerde veya hassas metaller içeren sistemlerde yağ, toz, kireç, çamur ve demir oksitlerin nötr temizliğinde kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

Nötr pH değerinde (pH=7) uygulandığından sistemi oluşturan metallere zarar vermez.
İçerdiği maddeler sayesinde kireç, çamur ve demir oksitleri temizler, bu sayede sistemi şartlandırmaya hazırlar.
İçerdiği yüzey aktif maddeler sayesinde metal koruma yağlarının temizlenmesini sağlar.
Asit kullanımını ortadan kaldırarak güvenli çalışma ortamı sağlar.
Temizlik sırasında korozyonu önlemek için karışık metal inhibitörü içerir.
Metallerin yüzeyini güçlendirir ve korozyona karşı direncini artırır.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Uygulama, dozaj miktarı ve maksimum ürün performansı için BİMAKS su danışmanı ile görüşün.
Ürünün uygulanmasında kullanılan temizlik tankı, sirkülasyon pompası ve hatları paslanmaz çelik (304), CPVC boru, PE, PP, Plasit 4300 veya Plasit 7122’den yapılmış olmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde pirinç, neopren, viton, Buna-N, PU, EPDM veya hipalon kullanılmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kauçuk eldiven gibi koruyucu ekipmanların kullanılması tavsiye edilmektedir. Çevre ve Güvenlik bilgisi resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna danışılmalıdır.
Ürün orijinal ambalajında, ağzı açılmamış halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
25 kg’lık bidonlarda sunulmaktadır.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr