Soğutma Suyu Islahı

MAKS 4132 MİKROORGANİZMA KONTROL ÜRÜNÜ

MAKS 4132 MİKROORGANİZMA KONTROL ÜRÜNÜ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 4132 organik amin bileşenleri ve korozyon inhibitörlerinin sulu çözeltisi olarak formüle edilmiştir.

TEMEL KULLANIM

MAKS 4132 geniş bir su çeşitliliği ile kullanılabilen oksidasyona neden olmayan mikroorganizma kontrol ürünü ve korozyon inhibitörüdür. Soğutma sistemlerinde kullanılır. Metal yüzeyinde organik bir film tabakası oluşturmak üzere özel olarak formüle edilmiştir. MAKS 4132 makro & mikrobiyolojik büyüme ve birikinti kontrolünü sağlamaktadır. MAKS 4132 özellikle klorür seviyesinin yüksek düzeyde olduğu soğutma sistemlerine uyumludur.

ÖZELLİKLERİ

Makroorganizmaların (midyeler, kabuklu deniz canlıları vb.) ve mikroorganizmaların (yosun, mantar, bakteri, küf vb) biyolojik büyümelerinin kontrolü için çok etkilidir.
Köpük oluşumunu ve köpük oluşumun sebep olduğu sürüklenmeyi önler.
Geniş spektrumlu makro ve mikroorganizmalara karşı uzun süre etkilidir.
Yüksek maliyetli kayıplara sebep olabilecek çamurlaşma problemini en aza indirger.
Uygulaması kolaydır; düşük dozlarda aktiftir.
Organik bazlı üründür, en az %90 koruma sağlar.
Çökelmeye sebebiyet vermez; diğer katkı maddeleri ile reaksiyona girmez.

DOZAJ

MAKS 4132 dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını
önerecektir.

BESLEME

MAKS 4132 besleme ekipmanlarında kullanılan metaller için aşındırıcı değildir. Kimyasal pompası ya da diğer besleme araçları kullanılarak bidondan direkt olarak beslenebilir.
Ürün normal sıcaklıktaki besleme suyunda kolaylıkla çözünebilir. Dozaj noktası tamamen su seviyesinin altında olmalıdır, karıştırma işlemi açık bir tankta yapılırsa köpük oluşmasına neden olabilir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hatlar) Nordel, Polipropilen, Viton, Teflon TFE ve Teflon FEP, Paslanmaz Çelik (316L), Polipropilen, Teflon astarlı çelik, Ryton, Teflon PFA olmalıdır. Alüminyum, Pirinç, Karbon çelik, Neopren, Nikel, Plasite 6000, Plasite 7122 veya Paslanmaz Çelik 304’ü saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 4132 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 4132 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehirlenme Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz:www.bimakskimya.com.tr