Soğutma Suyu Islahı

MAKS 2290 SOĞUTMA SUYU ŞARTLANDIRMA

MAKS 2290 SOĞUTMA SUYU ŞARTLANDIRMA

ÜRÜN TANIMI

MAKS 2290 organik ve inorganik korozyon önleyiciler, organik stabilizatörler ve sinerjik polimer tipleri içeren sıvı bir üründür. Karbon çeliğinin korozyon koruması, alkali ortamda orta seviye çinko ile koruyucu film tabakası oluşumu sayesinde garanti altına
alınmaktadır. Koruma mekanizması temelde katodiktir (çinko, bikarbonat) ve yüksek iletkenlikteki sistemlerde bile çok etkilidir.

TEMEL KULLANIM

MAKS 2290 mineral birikinti oluşumunu önleyen güçlü bir birikinti önleyicidir. Devirli soğutma suyu sistemlerinde zaman, sıcaklık ve pH dalgalanmasına karşı dayanıklı bir üründür.
MAKS 2290 korozyon inhibitörü gibi davranarak karbon çelik veya diğer bakır alaşımlarının metal yüzeylerinde koruyucu bir film tabakası oluşturur, böylece çukurlaşmayı ve genel saldırıyı önler.

ÖZELLİKLERİ

Açık devirli soğutma suyu sistemlerinde korozyon ve birikinti oluşumunu ve kirlenmeyi engeller
Yumuşak çelik ve bakır alaşım yüzeyleri korozyon oluşumuna karşı korur
Maksimum çinko stabilizasyonu sağlar.
Alkali pH koşullarında birikinti oluşumunu engeller ve asit ihtiyacını azaltır
Askıda katı maddeleri dağıtır ve transfer yüzeylerini temiz tutar

DOZAJ

MAKS 22920 dozaj miktarı alkalinite seviyesine, geri döngü suyunun CaH ve pH’ına bağlı değişir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj
miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 2290 seyreltilmeden ve homojen dağılabileceği bir noktadan beslenmelidir. Ürün su ile seyreltilmemelidir. MAKS 2290 hiçbir kimyasalla karıştırılmamalıdır.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, çizgiler) PE, PP, PVC, fleksiglas, Teflon, hipalon, penton veya viton gibi korozyona dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır. Karbon, çelik veya paslanmaz çelik saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 2290 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 2290 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.bimakskimya.com.tr