Soğutma Suyu Islahı

MAKS 2110A BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

MAKS 2110A BİRİKİNTİ VE KOROZYON ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 2110A organik film oluşturucular, organik birikinti önleyici bileşikler, polimerler ve yüzey aktif maddeler içeren sıvı bir üründür.

TEMEL KULLANIM

MAKS 2110A açık soğutma suyu sistemleri için geliştirilmiş ileri seviye “Tamamen Organik” korozyon ve birikinti önleyici üründür. Ön arıtma ile ilgili ekstra bir ekipman gerektirmeden, yüksek alkalilikte ve sertlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. MAKS 2110A uygulama parametrelerinin geniş bir aralığında etkilidir. Alkalite aralığı 100-500 ppm arasında olan yarı açık soğutma suyu sistemleri için uygundur. İçerdiği klor stabilizatörü ve biyodispersant sayesinde biyofilmi ortadan kaldırır, yükseltgeyici biyosit programlarının etkinliğini destekler.

ÖZELLİKLERİ

Yüksek alkalite veya yüksek sertlik koşullarında birikinti oluşumunu kontrol eder
C-çelik ve sarı metallerde etkili korozyon önleyicidir. – “Tamamen Organik İnhibitörler”
Klor kullanımından etkilenmez
Askıda katı maddeleri ve tozları dağıtır
Çevre dostudur; ağır metaller ve inorganik fosfat içermez
Asit beslemesini ve ön yumuşatma işlemini azaltır ve/veya ortadan kaldırır

DOZAJ

MAKS 2110A dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına, su kimyasına ve problemle karşılaşma sıklığına bağlı değişir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj
miktarını önerecektir.
Önemli parametreler (örneğin iletkenlik, sertlik, pH, m-/p-alkalinite) düzenli olarak kontrol edilmelidir.

BESLEME

MAKS 2110A seyreltilmeden, sürekli olarak homojen dağılabileceği bir noktadan (devir daim pompasının vakumlu tarafı veya kula havzası) beslenmelidir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, borular) PP, PE, PVDF, PVC, Butil kauçuk, Nitril kauçuk, Viton veya EPDM kullanılmalıdır. Karbonlu çelik ekipman saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 2110A orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 2110A depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.bimakskimya.com.tr