Şeker Prosesi

MAKS 9681 KURU ASİT EVAPORATÖR TEMİZLEME KATKISI

MAKS 9681 KURU ASİT EVAPORATÖR TEMİZLEME KATKISI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9681 kuru asit karışımı içeren granül formunda bir üründür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9681 şeker endüstrisinde kullanılan evaporatörlerde, vakum tavalarında ve ısı değiştiricilerdebirikintilerin gideriminde kullanılmak üzere yaygın, ekonomik ve güvenli temizleme ajanı olarak özel olarak geliştirilmiştir.

ÖZELLİKLERİ

  • Birikinti gidermede çok etkili asit
  • Asitle temizleme uygulamalarında korozyonu minimuma indirmeye yardımcı olan etkili bir inhibitor içerir.
  • Endüstriyel cihazlardan su sertlik kalıntılarını gidermek için kuru asit karışımı olarak formüle edilmiştir.
  • Temizleme esnasında metallerin korunmasına yardımcı olur.
  • Kullanımı kolaydır.
  • Kuvvetli sıvı asitlere göre elleçlemesi daha güvenli ve uygundur.

DOZAJLAMA & BESLEME

MAKS 9681 spesifik dozajı birikinti oluşum sıklığına, evaporatör boyutuna veya ısıtma yüzeylerine bağlı olarak değişmektedir. Normal şartlar altında, başlangıç dozajı ilk üç evaporatör için ısıtma yüzeyinin her ft2 sine 10 g şeklindedir.  Son evaporatör için ısıtma yüzeyinin her ft2 sine 40 g şeklindedir.

BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

MAKS 9681 suda çözülmelidir. Ürün ekipmana dökülmeli veya pompalanmalıdır. İyi bir karışımın elde edilebildiği durumlarda ürün suya direk eklenebilir.

MALZEMELER: MAKS 9681 birkaç saat süren normal temizleme operasyonlarında birçok metal ve plastikle uyumludur. Uzun veya sürekli uygulamalarda galvanizli veya alüminyum yüzeylerle temasından kaçınınız.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9681 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9681 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız

Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.