Kazan Su Islahı

MAKS 1550F KAZAN ŞARTLANDIRMA

MAKS 1550F KAZAN ŞARTLANDIRMA

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1550F özel olarak formüle edilmiş kızgın buhar kazanı şartlandırma ürünüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1550F tam bir korozyon önleme özelliği ile birlikte, özellikle ısı transfer yüzeylerinde olmak üzere, kazan sistemlerinde üst seviyede temizlik sağlamak üzere geliştirilmiştir. Besleme suyu ve kazan sistemlerinde Metal yüzeylerde pasivasyonu destekler..

MAKS 1550F degazörsüz düşük basınçlı kazanlara, toplam sertliği 25 ppm’e kadarki besleme suyu ile dengelenmiş yumuşatılmış besleme suyuna uygulanabilir. MAKS 1550F FDA ve USDA regülasyonlarına uyumludur. MAKS 1550F kullanımı için önerilen maksimum basınç 40 bar olmalıdır.

ÖZELLİKLERİ                                                                    

  • Kalıntıları gidererek borularda birikim olmasını engeller.
  • Birikinti oluşumunu önleyerek ısı transfer yüzeylerinde enerji tasarrufu sağlar ve kazan sisteminin ömrünü uzatır.
  • Köpük oluşumunu engelleyerek daha iyi kalitede buhar üretilmesine yardımcı olur.
  • Çok fonksiyonlu bir üründür, aynı zamanda oksijen alıcı gibi davranır
  • Düşük basınçlı degazörsüz sistemlerde kullanılabilir.
  • Kalan kalıntıları temizler ve çözer böylece yakıt tasarrufu sağlar.

DOZAJ

MAKS 1550F dozajı besleme suyu kalitesi ve basınca göre değişmektedir. Kazan besleme suyu için ortalama dozaj aralığı 30-60 ppm’dir.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

MAKS 1550F şartlandırma performansını kontrol etmek için uygun analitik yöntemler ve test-kitleri mevcuttur.

BESLEME

MAKS 1550F saf halde, paslanmaz çelikten yapılmış bir bobin kullanılarak beslenmelidir. Seyreltme gerektiğinde demineralize su, kondens dönüş suyu (<35°C) veya soğutulmuş degazör suyu ile seyreltilerek degazöre veya besi suyu hattına uygulanmalıdır. MAKS 1550F sürekli olarak beslenmelidir. Beslemedeki kesinti birikinti veya tortu oluşumuna sebep olup borulara zarar verir. Besi suyu türbin soğutma amacı ile kullanılıyorsa (attemperation) MAKS 1550F bu hattın sonrasına beslenmelidir. MAKS 1550F alkali ürünlerle karıştırılmamalıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik 304 veya 316, PP, PVC veya PE kullanılmalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1550F orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1550F depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.