Kazan Su Islahı

MAKS 1440 KAZAN ŞARTLANDIRMA

MAKS 1440 KAZAN ŞARTLANDIRMA

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1440 sentetik organik polimerler, sülfit ve fosfatlar içeren özel bir karışımdır.

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1440 kazan sistemlerinde, özellikle ısı transfer yüzeylerinde en üst seviyede temizliği sağlar. Ürünün korozyon önleme özelliği de bulunmaktadır. MAKS 1440 65 bar basınca kadar kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ

  • Birikinti oluşumunu engelleyerek boruların ömrünü uzatır
  • Çalışma esnasında temizleme özelliği sayesinde cihaz çalışırken birikinti ve demir tortularının giderimini sağlar.
  • Birikintileri oluşumunu engelleyerek ısı transferini arttırır, enerji tasarrufu sağlar ve asitle temizlik gereksinimini azaltır
  • Köpürmeyi önleyerek daha kaliteli buhar oluşumunu sağlar
  • Çok fonksiyonlu üründür: oksijen alıcı içerir
  • Kazan sistemi ve besleme suyunun temas ettiği yüzeylerde pasivasyon sağlar
  • Sertliği 25 ppm’e kadar olan, degazörlü kazan sistemlerinde kullanılabilir.
  • Yüksek konsantrasyonlarda dahi yüksek buhar saflığı sağlar

DOZAJ

MAKS 1440 dozaj miktarı besleme suyu kalitesi ve basıncına bağlı değişir. MAKS 1440 şartlandırma performansını kontrol etmek için uygun analitik yöntemler ve test-kitleri mevcuttur.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1440 besi suyu hattına saf halde beslenir. Seyreltme gerektiğinde demineralize su, kondens dönüş suyu (<35°C) veya soğutulmuş degazör suyu ile seyreltilerek paslanmaz çelik bobin ile kazan besi suyu hattına, kazan besi pompası emişine uygulanmalıdır. MAKS 1440 daimi ve düzenli olarak beslenmelidir. Beslemedeki kesinti birikinti veya korozyon oluşumuna sebep olup borulara zarar verir. Besi suyu türbin soğutma amacı ile kullanılıyorsa (attemperation). MAKS 1440 bu hattın sonrasına beslenmelidir. MAKS 1440 alkali ürünlerle karıştırılmamalıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik 304 ve 316, PE, PVC veya PTFE kullanılmalıdır. Alüminyum, bakır, pirinç, polyester ve çinko saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA-DEPOLAMA-SEVKİYAT

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1440 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1440 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.