Kazan Su Islahı

MAKS 1320 KONDENS ŞARTLANDIRMA

MAKS 1320 KONDENS ŞARTLANDIRMA

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1320 nötürleştirici aminlerve organic oksijen alıcı/metal pasivatörün sulu karışımıdır.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1320 buhar ve kompleks kondens sistemlerinde kullanılmak üzere dizayn edilmiş çok fonksiyonlu korozyon önleyiciler içerir. Ürün optimum metal pasivasyonu ve system koruması sağlar. MAKS 1320 479°C’ye kadar sıcaklık ve 160 bara kadar basınçlı buharda kullanılabilmektedir.

NOT: MAKS 1320 kazan suyu katkısı için gerekli olan FDA veya USDA regülasyonlarına uyumludur.

ÖZELLİKLERİ

  • Kondens sistemlerinin baş, orta ve geniş alanlarda korozyondan koruma sağlar.
  • Oksijen giderimini ve metal pasivasyonunu sağlar.
  • Korozyonu önleyerek kondens bakım ve onarım masraflarını azaltır ve kondens sisteminin ömrünü uzatır.
  • Kondensden geri dönen ürün kaynaklı korozyonun verdiği hasarı minimize eder.

DOZAJ

MAKS 1320 dozajı geri dönen kondens hızına, geri gelen su kalitesine ve buhardaki CO2 miktarıdır. MAKS 1320 kondens sistemine pH 8.5-9.0 olacak şekilde besleme yapılmalıdır.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

Önerilen MAKS 1320 dozaj yeri buhar kollektörüdür.

BESLEME

MAKS 1320 seyreltilmeden beslenmelidir. Ürün hava alıcının öncesine, hava alıcıya veya kazan buhar tamburuna besleme de mümkündür ancak ürün kaybına neden olur.  MAKS 1320 sürekli beslenmelidir. Herhangi bir kesinti kondens sisteminde korozyona neden olur. MAKS 1320 diğer kimyasallarla karıştırılmamalıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) dozaj tankı, dozaj pompası, kimyasal besleme hatlarında PE, PP, Teflon ve paslanmaz çelik 304 ve 316 kullanılmalıdır.  PVC, PU, bakır, pirinç, alüminyum, nikel, galvanize çelik, çinko veya cam lifi gibi maddeler saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1320 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1320 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.