Kazan Su Islahı

MAKS 1241 BİRİKİNTİ ÖNLEYİCİ

MAKS 1241 BİRİKİNTİ ÖNLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1241 özel polimerler ve fosfanatlar içeren sıvı kazan besi suyu şartlandırma ürünüdür.

ÖZELLİKLERİ

Kazanda var olan demirli birikintileri ve taşları çalışır haldeyken temizler
Kazan besi suyu sisteminde birikinti ve korozyon oluşumunu önlemek amacı ile kullanılır
Kazanlarda birikinti neticesinde oluşan korozyonu engeller
Birikinti oluşumunu engelleyerek ısı transferini arttırır, enerji tasarrufu sağlar ve asitle temizlik gereksinimini azaltır
Mükemmel korozyon önleme özellikleri
FDA 21 CRF 173-310 onaylıdır
Besleme suyunda ve kazan sisteminde pasivasyon sağlar
Güçlendirilmiş formülü sayesinde kullanımda ve stok süresince verim kaybı yaşanmaz

DOZAJ

MAKS 1241 spesifik dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1241 kondens tankına veya kazan besi suyu degazör hattına besleme suyu pompası emişinden sürekli beslenmelidir. MAKS 1241 beslemesi seyreltilmeden veya belli oranlarda seyreltilerek beslenebilir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik, PE, PVS, PP veya Teflon kullanılmalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 1241 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 2 yıldır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 1241 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr