Kazan Su Islahı

MAKS 1123 OKSİJEN ALICI

MAKS 1123 OKSİJEN ALICI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1123 sıvı oksijen alıcı ve metal pasivatörüdür.

ÖZELLİKLERİ

Kazan besisuyu ve kondens sistemleri için oksijen alıcıdır ve 242 bara kadar olan basınçlarda metal yüzeyleri pasive eder.
İçerdiği uçucu organik maddeler sayesinde düşük sıcaklıklardaki metal yüzeyinde koruyucu bir pasivasyon tabakası oluşturur.
İçeriğinin tamamıyla uçucu olması nedeniyle kondens hatları da dahil tüm kazan sisteminde oksijen korozyonuna karşı yüksek
koruma sağlar.
Düşük sıcaklıklarda da korozyonu önler ve manyetik oluşumu sayesinde metal pasivasyonunu engeller.
Korozyonu önleyerek ısı transfer yüzeylerinde enerji tasarrufu sağlar ve kazan sisteminin ömrünü uzatır.
Kazan suyunun iletkenliğini artırmaz ve bu sayede enerji tasarrufuna katkıda bulunur.
Kazan ve kondens hatlarının bakım maliyetlerini azaltır.
Kırmızı demir tozu (hematiti) manyetiğe dönüştürür.
Yüksek sıcaklık ve basınç altında korozif gazlar açığa çıkarmaz.

DOZAJ

MAKS 1123 dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını
önerecektir.

BESLEME

Uygulanacağı sistemlerde suyun beslendiği ilk noktadan kesintisiz uygulanması ile en yüksek koruma sağlanır. Buhar kazanlarında degazör tankına veya besi pompası emişine dozajlanması en uygun besleme şeklidir. Demineralize su ile seyreltilerek veya saf olarak ambalajından dozaj pompası kullanılarak beslenebilir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, boru hatları) paslanmaz çelik ve plastik maddelerden PE, PP, PVC, EPDM, Teflon ve viton gibi malzemelerden yapılmış olmalıdır. Karbon çelik, pirinç ve nikel saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 1123 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 1123 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr