Kazan Su Islahı

MAKS 1102 OKSİJEN ALICI

MAKS 1102 OKSİJEN ALICI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1102 sıvı oksijen alıcı üründür.

ÖZELLİKLERİ

İçerdiği katalizör sayesinde hızlı bir şekilde oksijeni yok eden sıvı bir üründür.
Korozyonu önleyerek ısı transfer yüzeylerinde enerji tasarrufu sağlar ve kazan sisteminin ömrünü uzatır.
Düşük sıcaklıklarda da etkisini sürdürür.
Özellikle düşük alkalite içeren besi suyu şartlandırması için uygundur.
Güçlendirilmiş formülü sayesinde kullanımında veya stok süresince verim kaybı yaşanmaz.
Bünyesinde bulunan maddelerin tamamı FDA onaylı olup 21 CFR 173-310 “kazan katkı maddeleri” bölümünde belirtilen ve gıda
ile direk temas eden buhar kazanlarının şartlandırılmasında kullanımı uygundur.
Serbest klorun indirgenmesinde de kullanılabilir.

DOZAJ

MAKS 1102 dozaj miktarı uygulama noktasındaki mevcut çözünmüş oksijen miktarına bağlı değişir. Belirli bir miktar ürün kazan suyunda muhafaza edilmelidir.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

Uygulanacağı sistemlerde suyun beslendiği ilk noktadan kesintisiz uygulanması ile en yüksek koruma sağlanır. Buhar kazanlarında degazör tankına veya besi pompası emişine dozajlanması en uygun besleme şeklidir. Seyreltilerek veya saf olarak ambalajından dozaj pompası kullanılarak beslenebilir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hatlar) polietilen, paslanmaz çelik, fiberglas, seramik, kurşun veya kauçuk gibi korozyona dayanıklı malzemelerden kullanılmalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 1102 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 1102 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr