Atık Su Arıtma

/ Atık Su Arıtma

MAKS 6160 KOAGÜLANT

ÜRÜN TANIMI

MAKS 6160 demir (III) klorür çözeltisidir.

ÖZELLİKLERİ

Sıvı, kullanımı kolaydır
Su ile tamamen karışabilir
Geniş bir pH aralığında etkilidir
Ph ayarlama gereksinimini azaltır veya ortadan kaldırır
Büyük parçacıklar halinde topaklanma oluşturur ve oluşan topaklanmayı hızlıca çöktürür
Düşük sıcaklıklarda etkilidir
KULLANIM ALANLARI

Endüstriyel kullanım ve atık su için, ham suyun temizlenmesinde koagülant olarak kullanılır.

DOZAJ

MAKS 6160 dozaj miktarı, suyun özelliklerine, mevcut sorunların şiddetine ve sistemin çalışma şartlarına bağlı değişmektedir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj
miktarını önerecektir.
MAKS 6160 ürününün 57 ppm dosaj miktarına kadar içme sularında kullanımı NSF (Ulusal Sağlık Hizmetleri Kurumu) yönetmeliklerine uygundur.

BESLEME

MAKS 6160 su ile tamamen karışabilir, kullanımdan önce %1-10 arasında seyreltilmelidir. MAKS 6160 aynı oranda ve homojen dağılabileceği bir noktadan beslenmelidir.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, hatlar) PVC, PP, PU, PE, Teflon, Viton, Hypalon veya Kauçuk kullanılmalıdır. Alüminyum, Pirinç, Yumuşak Çelik, Paslanmaz Çelik (304, 316), Nikel, Karbon Çelik veya Bakır Alaşımları saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
MAKS 6160 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 6160 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’nin 114 numaralı telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 numaralı telefonunu arayınız.
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz: www.bimakskimya.com.tr.