ТАБЛЕТКА MAKC FAN COIL

ТАБЛЕТКА MAKC FAN COIL

ТАБЛЕТКА MAKC FAN COIL

ОПИСАНИЕ ПРОДУКТА

ТАБЛЕТКА MAKC FAN COIL — медленно растворяющаяся биоцидная таблетка, научно разработана для борьбы со слизеобразующими бактериями и другими нежелательными биологическими образованиями (Фунгия, водоросли, плесень, вирусы и т. д.) в системах кондиционирования воздуха.

ОСНОВНЫЕ ВИДЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ

ТАБЛЕТКА MAKC FAN COIL используется в рамках программы планового технического обслуживания вентиляционных установок в промышленных, коммерческих и медицинских учреждениях, гостиницах, общественных и частных зданиях для снижения риска здоровью на основе микроорганизмов.

ПРЕИМУЩЕСТВА ПРОДУКТА

 • Предотвращает биологическое загрязнение в системах кондиционирования воздуха и исключает связанный с этим потенциальный риск для здоровья
 • Устраняет неприятные запахи
 • Снижает эксплуатационные и сопутствующие расходы
 • Позволяет избежать переливов и повреждения мебели
 • Продлевает защиту систем благодаря своей медленно растворяющейся формуле
 • Удобство использования благодаря форме таблетки

ДОЗИРОВКА

Представитель компании BIMAKS порекомендует оптимальную дозировку, необходимую для обеспечения максимальной эффективности программы в соответствии с конкретными параметрами вашей системы.

ПИТАНИЕ

Поместите таблетку ТАБЛЕТКА MAKС FAN COIL в конденсатосборник. Срок действия каждой таблетки составляет от 3 до 6 месяцев в зависимости от режима работы системы отопления, вентиляции и кондиционирования воздуха и количества образующегося конденсата. Таблетки можно заменять по мере их растворения.

ОБРАЩЕНИЕ-ХРАНЕНИЕ-ТРАНСПОРТИРОВКА

В качестве стандартной меры предосторожности при работе со всеми химическими веществами мы рекомендуем использовать средства защиты, такие как защитные очки и резиновые перчатки. Обратитесь к паспорту безопасности материала, который является единственным официальным источником информации по экологии и безопасности.

При хранении в оригинальной нераспечатанной упаковке и нормальных складских условиях продукт может храниться до 24 месяцев с даты отгрузки. Предохранять от замерзания и воздействия высокой температуры.

ПРИМЕЧАНИЯ

Если вам нужна помощь или дополнительная информация по этому продукту, пожалуйста, позвоните 0850 522 71 04. Для получения дополнительной информации о компании BIMAKS, посетите наш сайт по адресу www.bimakskimya.com.tr

MAKS 400P TERS OSMOZ ANTİSKALANT (NSF)

ÜRÜN TANIMI

MAKS 400P geniş bir aralıkta çok doygun tuz çözeltilerinin dengelenmesinde kullanılan yüksek eşikli bir üründür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 400P membran endüstrisinde kullanılan temel antiskalantlardan biridir. Uzun yıllar boyunca, tuzlu sudan yüksek oranda tuzu suya, birçok proses ve atık suların kullanıldığı membran sistemlerinde, antiskalant ve çürüme önleyici olarak kullanılmaktadır.

ÖZELLİKLERİ

 • Çok etkili bir antiskalanttır.
 • Çok çeşitli su türlerinde kullanılmaktadır.
 • Birikinti oluşumunu ve membran temizleme sıklığını azaltır.
 • Asit kullanım ihtiyacını azaltır veya yok eder.
 • Düşük dozaj oranlarında kullanıldığından maliyeti düşüktür.
 • Tüm membran tiplerine uyumludur.
 • Sodyum hekzametafosfat (SHMP)’ye göre daha etkili ve daha kararlıdır.
 • Sistemin daha yüksek geri dönüşüm oranlarında çalışmasını sağlar.
 • Kapsamlı toksikolojik ve çevresel veri portföyü mevcuttur
 • Bu ürüne, ters ozmos taş önleme kategorisinde ANSI/NSF Standart 60 kapsamında NSF/Uluslararası tescil verilmiştir. Resmi ad “Muhtelif Su Besleme Ürünleri”dir. Konsantrasyon 10 mg/l

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ters osmoz sistemine beslenecek olan su kalitesi, membran üreticisi sınırlamaları, işletme ve diğer verilerin MAKS 400P’ye özel bilgisayar programında değerlendirilmesi sayesinde dozaj miktarı hesaplanır.

Tüm hesaplamalar, konsantre atık tuz ve deniz suyu ve yüksek tuzluluk oranındaki sularda tahmini Langelier Saturation Index veya Stiff and Davis Index’ten yararlanılarak yapılır. MAKS 400P dozajı için  kalsiyum, baryum ve stronsiyum sülfat çözünürlüğü hesaplanmalıdır.

Tüm ters osmoz sistemlerinde suyun beslendiği ilk noktadan filtre öncesi kesintisiz uygulanması ile en yüksek koruma sağlanır. Tercihen saf olarak ambalajından veya saf su ile seyreltilerek dozaj pompası kullanılarak beslenebilir. Besi suyu ve çalışma şartları özelliklerine göre dozaj miktarı 1-10 ppm aralığında değişebilir. Uygun dozaj miktarı ve maksimum ürün performansı için BİMAKS su danışmanı ile görüşün.

MAKS 400P besleme suyuna sürekli beslenmelidir. Bu durumda dozajlamanın ürün seyreltilmeden yapılması tercih edilir.

Ürünün uygulanmasında kullanılan dozaj tankı, dozaj pompası, kimyasal besleme hatları paslanmaz çelik (304), CPVC boru, PE, PP, Plasit 4300 veya Plasit 7122’den yapılmış olmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde pirinç, neopren, viton, Buna-N, PU, EPDM veya hipalon kullanılmamalıdır

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kauçuk eldiven gibi koruyucu ekipmanların kullanılması tavsiye edilmektedir. Çevre ve Güvenlik bilgisi resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna danışılmalıdır.

MAKS 400P orijinal ambalajında, ağzı açılmamış halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 400P geri dönüşümsüz ambalajlarda farklı ebatlarda satışa sunulmaktadır.