MAKS FAN COIL TABLET

MAKS FAN COIL TABLET

MAKS FAN COIL TABLET

DESCRIPTION GÉNÉRALE

MAKS FAN COIL TABLET est un comprimé biocide à dissolution lente qui a été mis au point scientifiquement pour lutter contre les bactéries responsables de la formation de mucus et autres croissances biologiques indésirables (champignons, algues, mildiou, virus, etc.) dans les systèmes de climatisation.

DESCRIPTION GÉNÉRALE

MAKS FAN COIL TABLET est un comprimé biocide à dissolution lente qui a été mis au point scientifiquement pour lutter contre les bactéries responsables de la formation de mucus et autres croissances biologiques indésirables (champignons, algues, mildiou, virus, etc.) dans les systèmes de climatisation.

PRINCIPALES UTILISATIONS

MAKS FAN COIL TABLET est utilisé dans le cadre d’un programme d’entretien planifié des unités de traitement de l’air dans les établissements industriels, commerciaux et médicaux, les hôtels et les bâtiments publics et privés afin de réduire les risques de problèmes de santé liés aux microbes et microorganismes.

AVANTAGES DU PRODUIT

 • Prévient la contamination biologique dans les systèmes de climatisation et évite les risques potentiels pour la santé associée
 • Élimine les odeurs désagréables
 • Réduit la maintenance et les coûts associés
 • Evite les débordements et les dommages aux meubles
 • Protection étendue des systèmes avec sa structure à dissolution lente
 • Utilisation facile grâce à sa forme de tablette.

DOSAGE & MODE D’EMPLOI

Votre représentant BIMAKS vous recommandera le dosage nécessaire pour optimiser les performances du programme en fonction des paramètres spécifiques de votre système.
Placez la TABLETTE MAKS FAN COIL dans le bac de condensation. Chaque comprimé dure de 3 à 6 mois en fonction du fonctionnement du système CVC et de la quantité de condensats. Les comprimés peuvent être remplacés au fur et à mesure qu’ils sont dissous.

MANIPULATION -STOCKAGE – EXPÉDITION

En tant que précaution standard pour tous les produits chimiques, nous recommandons l’utilisation d’équipements de protection individuelle tels que des lunettes et des gants de caoutchouc lors de la manipulation. Consultez la fiche de données de sécurité comme seule source officielle d’informations sur l’environnement et la sécurité.
MAKS FAN COIL peut être stocké pendant au moins 24 mois à compter de la date d’expédition s’il est conservé dans son emballage d’origine non ouvert et dans les conditions normales d’entrepôt. Protéger du gel et de l’exposition aux températures élevées.

REMARQUES

Si vous avez besoin d’assistance ou de plus amples informations sur ce produit, appelez le 0216 3213216. Pour plus d’informations sur la société BİMAKS, visitez notre site Web à l’adresse www.bimakskimya.com.tr.

MAKS 400P TERS OSMOZ ANTİSKALANT (NSF)

ÜRÜN TANIMI

MAKS 400P geniş bir aralıkta çok doygun tuz çözeltilerinin dengelenmesinde kullanılan yüksek eşikli bir üründür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 400P membran endüstrisinde kullanılan temel antiskalantlardan biridir. Uzun yıllar boyunca, tuzlu sudan yüksek oranda tuzu suya, birçok proses ve atık suların kullanıldığı membran sistemlerinde, antiskalant ve çürüme önleyici olarak kullanılmaktadır.

ÖZELLİKLERİ

 • Çok etkili bir antiskalanttır.
 • Çok çeşitli su türlerinde kullanılmaktadır.
 • Birikinti oluşumunu ve membran temizleme sıklığını azaltır.
 • Asit kullanım ihtiyacını azaltır veya yok eder.
 • Düşük dozaj oranlarında kullanıldığından maliyeti düşüktür.
 • Tüm membran tiplerine uyumludur.
 • Sodyum hekzametafosfat (SHMP)’ye göre daha etkili ve daha kararlıdır.
 • Sistemin daha yüksek geri dönüşüm oranlarında çalışmasını sağlar.
 • Kapsamlı toksikolojik ve çevresel veri portföyü mevcuttur
 • Bu ürüne, ters ozmos taş önleme kategorisinde ANSI/NSF Standart 60 kapsamında NSF/Uluslararası tescil verilmiştir. Resmi ad “Muhtelif Su Besleme Ürünleri”dir. Konsantrasyon 10 mg/l

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ters osmoz sistemine beslenecek olan su kalitesi, membran üreticisi sınırlamaları, işletme ve diğer verilerin MAKS 400P’ye özel bilgisayar programında değerlendirilmesi sayesinde dozaj miktarı hesaplanır.

Tüm hesaplamalar, konsantre atık tuz ve deniz suyu ve yüksek tuzluluk oranındaki sularda tahmini Langelier Saturation Index veya Stiff and Davis Index’ten yararlanılarak yapılır. MAKS 400P dozajı için  kalsiyum, baryum ve stronsiyum sülfat çözünürlüğü hesaplanmalıdır.

Tüm ters osmoz sistemlerinde suyun beslendiği ilk noktadan filtre öncesi kesintisiz uygulanması ile en yüksek koruma sağlanır. Tercihen saf olarak ambalajından veya saf su ile seyreltilerek dozaj pompası kullanılarak beslenebilir. Besi suyu ve çalışma şartları özelliklerine göre dozaj miktarı 1-10 ppm aralığında değişebilir. Uygun dozaj miktarı ve maksimum ürün performansı için BİMAKS su danışmanı ile görüşün.

MAKS 400P besleme suyuna sürekli beslenmelidir. Bu durumda dozajlamanın ürün seyreltilmeden yapılması tercih edilir.

Ürünün uygulanmasında kullanılan dozaj tankı, dozaj pompası, kimyasal besleme hatları paslanmaz çelik (304), CPVC boru, PE, PP, Plasit 4300 veya Plasit 7122’den yapılmış olmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde pirinç, neopren, viton, Buna-N, PU, EPDM veya hipalon kullanılmamalıdır

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kauçuk eldiven gibi koruyucu ekipmanların kullanılması tavsiye edilmektedir. Çevre ve Güvenlik bilgisi resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formuna danışılmalıdır.

MAKS 400P orijinal ambalajında, ağzı açılmamış halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 400P geri dönüşümsüz ambalajlarda farklı ebatlarda satışa sunulmaktadır.