Ters Osmoz Ürünleri

MAKS 493 DEAKTİVASYON ÜRÜNÜ

MAKS 493 DEAKTİVASYON ÜRÜNÜ

ÜRÜN TANIMI

MAKS 493 ters osmoz sistemlerinde membranları koruma amaçlı kullanılır.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 493 membran temizleme prosesi süresince kullanılan minroorganizma kontrol ürünü (MAKS 473)’nün kalıntılarının aktivitesini sonlandırmak için kullanılan deaktivasyon ürünüdür. Ters osmoz su giriş kısmında yüksek oranda klor olması durumunda klor indirgeyici olarak da kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ

  • Klor, brom ve benzeri okside edici kimyasalların etkisini ortadan kaldırır bu sayede membranların yıpranmasını engeller.
  • Çevre ile uyumludur.
  • Tüm membran tipleriyle uyumludur, zarar vermez.
  • Sıvı olduğundan kullanım kolaylığı sağlar.
  • Güçlendirilmiş formülü sayesinde kullanımında veya stok süresince verim kaybı yaşanmaz.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Uygulama, dozaj miktarı ve maksimum ürün performansı için BİMAKS su danışmanı ile görüşün.

MAKS 493 besleme suyuna sürekli beslenmesi gerekmektedir. MAKS 493 seyreltilebilir ve suda her oranda karışabilir.

MALZEMELER: Ürünün uygulanmasında kullanılan kimyasal besleme hatları PP, viton, teflon TFE ve FEP’den; dozaj hattı paslanmaz çelik 316L, PP; pompa contası, teflon, PFA’dan yapılmış olmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde alüminyum, pirinç, karbon çeliği, neopren, nikel, Plasit 6000, Plasit 7122 ve paslanmaz çelik 304 kullanılmamalıdır

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve güvenlik bilgilerinin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 493 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 493 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

 KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.