Şeker Prosesi

MAKS 9671 ŞERBET DURULTMA FLOKÜLANTI

MAKS 9671 ŞERBET DURULTMA FLOKÜLANTI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9671 yüksek molekül ağırlıklı, suda çözünmeye hazır, anyonik toz flokülanttır.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9671 şeker kamışı şerbetinin filtrasyonu ve saflaştırılmasında flokülant olarak kullanılır.

ÖZELLİKLERİ

MAKS 9671 çökme oranını artırır. Saflaştırma adımında kalma zamanını azaltır.

DOZAJLAMA & BESLEME

Hazırlama: 50-60°C’de 1000 litre saf suya 1 kg MAKS 9671 eklenerek 0.1%’lik çözelti hazırlanır. Karıştırma kazanında hava püskürtme borusu, edüktör veya 400 rpm’den daha düşük devirde karıştıran düşük hız karıştırma aparatı bulunmalıdır.

Çözelti dinlendirme tankında en az 2 saat bekletilmelidir. Flokülant çözeltisi aktivitesini 24 saat içinde kaybettiğinden bir günlük veya bir vardiyalık çözelti hazırlanmalıdır.

Kullanım: MAKS 9671 şerbete saflaştırmadan evvel eklenmelidir. En iyi sonucun elde edilmesi için çözelti sisteme verilmeden evvel 2-3 dakika yavaşça karıştırılmalıdır. Şerbet miktarına bağlı olarak 1-3 ppm dozaj miktarı önerilmektedir.

BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hat) paslanmaz çelik, PVC, PP, PE, viton veya dökme demir olmalıdır. Seyreltilmeden kullanılan ürünün temas ettiği yerler alüminyum, galvanizli metaller veya çinko olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9671 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9671 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız.

Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.