Şeker Prosesi

MAKS 9647 ŞEKER EVAPORATÖR BİRİKİNTİ KONTROL

MAKS 9647 ŞEKER EVAPORATÖR BİRİKİNTİ KONTROL

ÜRÜN TANIMI

MAKS 9647 nötralize, FDA onaylı organic bileşenlerin sulu çözeltisidir.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 9647 şeker millerindeki şerbet evaporatörlerinde birikinti önlemeyi sağlar. Özellikle şeker pancarı ve şeker kamışından şeker eldesi için geliştirilmiştir. Bu proseslerde şerbet ya hiç ya da kısmen yumuşatılmaktadır.

MAKS 9647 evaporatör ısı transfer yüzeyindeki çözünmemiş tuzların birikinti oluşturmasını ya önler ya da sınırlar. Böylece buhar tüketimi azalır. Bu durum evaporator verimini ve üretim kapasitesini artırırken, kimyasal ve mekanik temizleme ihtiyacını ve proseste oluşacak diğer problemleri azaltır veya yok eder.

ÖZELLİKLERİ

  • Mükemmel birikinti önleyici
  • Çözünmemiş tuzların kristalizasyon artışını azaltır.
  • Kristallerin çamur formunda kalmasını sağlayan dispersan özellikleri
  • Kalsiyum ve magnezyum tuzlarının birikmesini önleyen kristalizasyon modifikasyonu
  • Mükemmel ısıl kararlılık
  • Kolay elleçleme- Avrupa standartlarına göre zararsız bir üründür.
  • Aşağıdaki regülasyonlara uygundur;
  • Avrupa şeker endüstrisi regülasyonları
  • FDA regülasyonları 21 CFR 173.73

DOZAJLAMA & BESLEME

MAKS 9647 spesifik dozajı difüzyon sisteminin operasyon karakteristiğine, pancar kalitesine ve mikrobiyolojik problem oluşum sıklığına göre değişmektedir.

Tipik dozaj, 15-35 g/m3 arasında değişmektedir.

BIMAKS temsilciniz size maksimum program performansı sağlamanız için gerekli optimum dozaj miktarını önerecektir.

Birçok uygulamada MAKS 9647 dozaj pompasına sürekli enjekte edilmelidir. Seyreltilerek veya seyreltilmeden kullanılabilir. Besleme, hatta düzenli sertlik ölçümü yapılarak, otomatik olarak yapılabilir.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hat) paslanmaz çelik veya PE, PP, PVC, EPDM gibi plastik olmalıdır.  Karbon çeliği, bakır, alüminyum veya çinko seyreltilmemiş ürün ile temas eden yerlerde kullanılmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 9647 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında sıcaklığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklılardan korunmalıdır.

MAKS 9647 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYGULAMA METODU VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı operasyon koşullarına ve sistemde uygulanan su kimyasına göre değişiklik göstermektedir. BİMAKS danışmanınız sistem parametrelerinize en uygun, maksimum performans sağlayan dozaj miktarını teklif edecektir.