Kazan Su Islahı

MAKS 1122 OKSİJEN ALICI

MAKS 1122 OKSİJEN ALICI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1122 sıvı oksijen alıcı ve metal pasivatörüdür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1122 kazan besisuyu ve kondens sistemleri için oksijen alıcıdır. 220 bara kadar olan basınçlarda metal yüzeyleri pasive eder. Özellikle enerji üretim birimlerinde yardımcı muamele ürünü olarak dizayn edilmiştir. MAKS 1122’nın önerilen kullanım alanları aşağıdaki gibidir:
Demineralize veya yüksek saflıkta su kullanan HP kazanlar
Açık devre soğutma ve süper kritik kazanlar
Endüstriyel LP kazanlarda gıda dışı uygulamalarda gaz almada
Ortamda oksijen olan komdensat ve buhar sistemlerinde
Kazan ve ısıtıcının ıslak kapılanması (wet lay-up)

ÖZELLİKLERİ

Kazan ve kondens sistemleri için uçucu organik oksijen alıcı ve metal yüzey koruyucu.
Düşük sıcaklıklarda manyetit oluşumu sayesinde optimum korozyon koruma ve metal pasivasyonu
Korozyon azalması ile gelişmiş besleme suyu kalitesi-Türbin ve kazanda korozyon meydana getiren ürünlerin giderilmesi
Sudaki iletkenliği artırmaz böylece daha etkin çalışan kazan elde edilir.
Özellikle kızgın buhar kazanları ve ıslak yataklı kazanlar için uygundur.
Korozyonu önleyerek ısı transfer yüzeylerinde enerji tasarrufu sağlar ve kazan sisteminin ömrünü uzatır.
Toksik veya kanserojen değildir.
Elleçlemesi güvenli ve kolaydır.
Hidrazine göre daha az regülasyon kısıtlaması vardır.

DOZAJ

MAKS 1122 dozaj miktarı enjeksiyon noktasında bulunan çözünmemiş oksijen miktarına göre değişir. Kazan suyunda ürün kalması sağlanmalıdır.
BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj mikt arını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1122 kesintisiz uygulanmalıdır. Beslemedeki herhangi kesinti, kazan, kondens sisteminde ve boru hattında korozyona neden olacaktır. MAKS 1122 seyreltilmeden veya belirli oranda seyreltilerek kullanılabilir. Seyreltme yapılacaksa kondensat veya yumuşatılmış su 10° ve 40°C’de hafifçe karıştırılarak hazırlanmalıdır. Havayla temasın kesilebilmesi için yüzen halkalar kullanılması önerilir. Tercih edilen besleme noktası degazör stok tankıdır. Diğer besleme noktaları, besleme suyu pompasının emişi, kondensat ayırma pompası deşarjı ve kondensat sıcak su deposudur.
MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanlarında (pompalar, boru hatları) paslanmaz çelik 304+316 (renk değişimi olabilir.), Aluminyum, Buna-N, EPDM, Hipalon, Neopren, PP, PU, Plasit 6000+7122, PVC, Teflon, Vinil boru veya Viton gibi malzemelerden yapılmış olmalıdır. Karbon çelik, pirinç, plasit 4005 ve nikel saf ürün ile temasta olmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.
Ürün 4°C’nin altındaki sıcaklıklarda saklanmamalıdır. Eğer donma ve bulanıklık oluşursa ürün ambalajında yavaşça ısıtılmalıdır. Bu proses geri dönüşümlü değildir. Ürün aktivitesinde hafif düşüş yaşanabilir. Bu durum nedeniyle besleme esnasında kesinti yaşanmaması için önlem alınmalıdır.
MAKS 1122 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.
MAKS 1122 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

UYARILAR

Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezi (UZEM)’ nin 114 no’lu telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetleri’nin 112 no’lu telefonunu arayınız
Ürün hakkında daha detaylı bilgi ve yardım için 0 850 522 71 04 numaralı telefonu arayarak BİMAKS su danışmanınız ile görüşünüz. BİMAKS ile ilgili daha detaylı bilgi için, internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz. www.bimakskimya.com.tr