Kazan Su Islahı

MAKS 1100 OKSİJEN ALICI

MAKS 1100 OKSİJEN ALICI

ÜRÜN TANIMI

MAKS 1100 katalizör içeren sıvı oksijen alıcı üründür.

KULLANIM ALANLARI

MAKS 1100 degazörlü veya degazörsüz kazan sistemlerinde oksijen korozyonu kontrolü için tasarlanmış bir oksijen alıcıdır. Tam bir kazan suyu şartlandırma programı için MAKS 1100 dahili birikinti/tortu önleyici bir ürünle beraber kullanılmalıdır.

ÖZELLİKLERİ

  • Kazan besi suyu sistemlerinde çözünmüş oksijen oranını azaltarak korozyondan korur
  • Düşük sıcaklıklarda daha hızlı reaksiyon için katalize edilmiş şekildedir
  • Güçlendirilmiş formülü sayesinde kullanımda ve stok süresince verim kaybı yaşanmaz
  • Gıda sanayi, sterilizasyon ve buhar nemlendirme sistemleri için belirtilen FDA ve USDA yönetmeliklerine uygundur
  • 40 bara kadar olan basınçlarda kullanıma uygundur

DOZAJ

MAKS 1100 dozaj miktarı uygulama noktasındaki mevcut çözünmüş oksijen miktarına bağlı değişir. Belirli bir miktar ürün kazan suyunda muhafaza edilmelidir.

BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.

BESLEME

MAKS 1100 saf halde veya seyreltilerek beslenir. Çözelti hazırlanırken en az %10 oranında seyreltilmelidir. Ürünün paslanmaz çelik bir boru ile beslenmesi tavsiye edilir.

MAKS 1100 maksimum reaksiyon süresi sağlayan noktalara (örneğin degazör depolama tankı) beslenmelidir.

MAKS 1100 sürekli olarak beslenmelidir. Beslemedeki kesinti korozyon oluşumuna sebep olup ve borulara zarar verir. Besi suyu türbin soğutma amacı ile kullanılıyorsa (attemperation) MAKS 1100 bu hattın sonrasına beslenmelidir.

MAKS 1100 eksiksiz kazan korunması için birikinti önleyici ürünü ile beraber kullanılmalıdır.

NOT: Katalizörün çökmesini önlemek için, MAKS 1100 alkali ürünler ile karıştırılmamalıdır.

MALZEMELER: Depolama ve uygulama ekipmanları (pompalar, hatlar) paslanmaz çelik (304+316), Buna-N, EPDM, Hipalon, Neopren, Plasit 6000, PE, PP, PU, PVC, Teflon, Vinil veya Viton kullanılmalıdır. Saf ürünün temasta olduğu yerlerde Aluminyum, pirinç, karbon çeliği, bakır, nikel veya Plasit 4005+7122 kullanılmamalıdır.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Tüm kimyasallarda olduğu gibi taşırken gözlük ve kişisel koruyucu donanımlarının kullanılması tavsiye edilir. Çevre ve Güvenlik Bilgileri’nin tek resmi kaynağı olarak Malzeme Güvenlik Bilgi Formu’na başvurunuz.

MAKS 1100 orijinal ambalajında, ağzı kapalı halde ve normal depolama koşullarında saklandığında raf ömrü en az 24 aydır. Yüksek ve düşük sıcaklıklardan korunmalıdır.

MAKS 1100 depozitosuz farklı ambalajlarda mevcuttur.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

Ürünün dozaj miktarı sistemin çalışma şartlarına ve su kimyasına bağlı değişir. BİMAKS temsilciniz belirli sistem parametrelerini esas alarak maksimum şartlandırma performansı sağlamak için uygun dozaj miktarını önerecektir.